Aprīļa pēdējā sestdienā Vērmanes dārzā notiks starptautiskā “Taiczi un cigun” diena

30/03/2015 20:47

Pēdējā aprīļa sestdienā, 25.aprīlī, plkst.10 Vērmanes dārzā norisināsies starptautiskā “Taiczi un cigun” diena, aģentūru LETA informēja Latvijas Sporta u-šu federācijas vecākais treneris Romans Vlasenko.

Šajā dienā norisināsies ne tikai paraugdemonstrējumi, bet arī bezmaksas nodarbības, kurās visiem gribētājiem mācīs “taiczi” un “cigun” bāzes tehnikas, tādējādi aicinot cilvēkus pievienoties šo novirzienu filozofijai un veselīgam dzīvesveidam.

Apmeklētājiem, kuri vēlēsies pamēģināt kādu vingrinājumu, ieteicams vilkt brīvu apģērbu, kas neierobežo kustības, kā arī sporta apavus ar zemu zoli.

“Taiczi cuaņ” vingrošana ir ušu pamats. Pateicoties kustības, elpošanas un apziņas mijiedarbībai, šis novirziens pakāpeniski stiprina locītavas, mugurkaulu un ar dziļās elpošanas un uzmanības koncentrēšanas palīdzību labvēlīgi ietekmē visu nervu sistēmu. Regulāri treniņi efektīgi ārstē artrītu un anomālo kaulu trauslumu – osteoporozi -, stiprina skeletu un locītavas, palīdz saglabāt un pat uzlabot redzi.

Tikmēr ķīniešu atveseļojošās vingrošanas ar “cigun” elementiem pamatā ir elpošana un darbs ar savu iekšējo enerģiju. Tā ir terapija, ar kuras palīdzību var ārstēt daudzas hroniskas saslimšanas, piemēram, artrītu, astmu, hipertoniju un citas psihosomatiskās slimības.

“Taiczi un cigun” dienu sāka svinēt pēc Kanzasas pilsētas Taiczi kluba pirmās publiskās uzstāšanās 1998.gadā. Uz šo parādi sapulcējās ap 200 cilvēku. Kopš tā laika katru gadu aprīļa pēdējā sestdienā ar paraugdemonstrējumiem uzstājas vairāk nekā 80 pasaules valstīs.

Avots: LETA

Foto: zvc.lv

Pieslēgties

Dienas fokusā

Taisons Fjūrijs
21/10/2021 18:19

Depresija, narkotikas un domas par pašnāvību – kā Fjūrijs īstenoja vienu no lielākajiem “kambekiem” sporta vēsturē

Britu boksa spīdeklis Taisons Fjūrijs ir pazīstams kā viens no mūsdienu labākajiem un slavenākajiem šī sporta veida pārstāvjiem. 2015. gadā viņš 27 gadu vecumā “supercīņā” pēc punktiem uzveica slaveno ukraini…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…