Aprit 10 gadi kopš “The Decision” – Lebrona nervus kutinošā lēmuma

08/07/2020 13:10
Lebrons Džeimss, www.sportazinas.com

“Tas ir ļoti grūti, bet šoruden es savu talantu turpināšu attīstīt Sautbīčā un pievienošos Maiami “Heat”,” 2010. gadā ar šādiem vārdiem nāca klajā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) superzvaigzne Lebrons Džeimss, kurš vienā no ESPN vēsturē skatītākajām pārraidēm “The Decision” paziņoja par Klīvlendas “Cavaliers” pamešanu.

2010. gada 10. jūlijā “Cavaliers” parakstīja sešu gadu 110 miljonu dolāru līgumu ar Džeimsu un aizmainīja viņu uz “Heat” pret piecām nākotnes drafta izvēlēm. Tajā pašā dienā komanda ieguva arī Krisu Bošu, bet vienu dienu iepriekš ilgtermiņa līgumu ar “Heat” parakstīja Dveins Veids. Lielais trijnieks bija oficiāli nodibināts.

75 minūtes garais “The Decision” notika 2010. gada 8. jūlijā. Šo pārraidi ASV noskatījās 9,948 miljoni iedzīvotāju, bet lēmuma paziņošanas brīdī tiešraidei bija pieslēgušies 13,1 miljons. Šova laikā ar reklāmām tika nopelnīti 3,5 miljoni dolāru, kā arī vēl 2,5 miljoni tika sakrāti no ziedojumiem. Visa šī summa (seši miljoni dolāru) tika noziedota dažādām labdarības organizācijām.

Lēmumu par spēlēšanu “Heat” Džeimss paziņoja vairāk nekā 30 minūtes kopš pārraides sākuma. Tādu komandu kā “Heat”, “Cavaliers”, Čikāgas “Bulls” un Ņujorkas “Knicks” faniem šajā laikā nācās pamatīgi iesvīst. Ievadā Lebrons kopā ar žurnālistu Džimu Greju “iesildījās” ar citiem jautājumiem, bet pēc pusstundas Džeimss beidzot saņēma jautājumu: “Lebron, kāds ir tavs lēmums?”

“Heat” līdzjutēju eiforija sniedzās pāri malām, bet “Knicks” un “Bulls” faniem nācās samierināties ar nelielu vilšanos. Tikmēr “Cavs” līdzjutēji dedzināja Džeimsa kreklus un grieza nost galvas Lebrona mini-figūriņām.

“Bulls” un “Knicks” komandas līdz pat Lebrona lēmuma paziņošanai cerēja, ka Džeimss varbūt tomēr dosies uz kādu no šiem klubiem. “The Decision” dienā sociālajos tīklos bija daudz ziņu, ka Lebrons, visticamāk, pievienosies Maiami, kas mazināja šo abu klubu cerības. Tāpat parādījās informācija, ka Džeimss par savu lēmumu doties uz “Heat” jau esot paziņojis tuviniekiem.

“Knicks” un “Bulls” nosaukumi izskanēja tādēļ, ka šie klubi ir vieni no lielākajiem zīmoliem NBA, un Džeimss izskatīja iespējas spēlēt ne tikai tur, kur viņš ar citām zvaigznēm varēs cīnīties par titulu, bet arī komandā, kurā būtu lielāka līdzjutēju uzmanība, lielāki reklāmas līgumi, utt.

“Todien mēs visi nojautām, ka Lebrons, visticamāk, nosauks Maiami vārdu, taču tajā pašā laikā neviens nebija 100% par to pārliecināts,” uz “The Decision” nesen Zeka Lova podkāstā atskatījās ESPN reportieris Braiens Vaindhorsts.

Vaindhorsts divas minūtes pirms Džeimsa paziņojuma bija uzzinājis, ka citas NBA komandas saņēmušas informāciju par to, ka Lebrons spēlēs Maiami. “Toreiz man bija tikai 20 tūkstoši sekotāju “Twitter”, bet, kad sāku tvītot dažādas detaļas par Džeimsa pāreju, sekotāju skaits auga ļoti strauji.”

Lebronam arī pēc “The Decision” pārraides bija rezervēts viesnīcas numuriņš Sautbīčā, kas bija viens no indikatoriem, ka viņš izvēlēsies spēlēt tieši “Heat”.

“Šis šovs nebija pārāk labi organizēts – lēmums bija jāgaida pārāk ilgi, turklāt Lebrons nervozēja,” izteicās Lovs. “Džeimss toreiz liedza citiem medijiem piekļuvi pārraides norises vietai. Viņa uzskats bija tāds – ja viss, ko jūs varat man piedāvāt, ir audio ieraksta ierīce, man to nevajag! Es varu pats konstruēt savu tēlu! Tas medijiem radīja papildus spiedienu.”

Lovs uzskata, ka pēc “The Decision” NBA spēlētāji saprata, ka viņiem patiesībā ir lielāka vara nekā šķita iepriekš un ka paši spēlētāji ar sev pieejamajām platformām par sevi var veidot tēlu un ka viņiem obligāti nav vajadzīgi mediji, lai to darītu.

Tikmēr Vainhorsts kritizēja Džeimsa lēmuma paziņošanas brīdi un viņa teikumu, ka basketbolists savu talantu turpinās attīstīt Sautbīčā. “Nezinu, kurš to izdomāja, bet tas bija briesmīgi. Ikviens žurnālists ASV tev pateiks, ka tas nebija labs veids kā pasniegt pārcelšanos uz Maiami. Tieši tāpēc 2014. gadā, kad viņš atgriezās Klīvlendā, Lebrons lūdza padomu vienam no valsts labākajiem sporta žurnālistiem Lī Dženkinsam. Viņš saprata, ka nozares speciālista padoms būs noderīgs.”

“Heat” 2010. gada vasarā izveidoja savu lielo trijnieku, bet eksistēja arī iespēja, ka tas neizveidosies tāds, kāds bija, proti, ar Džeimsu, Veidu un Bošu. Veids, kurš jau pārstāvēja “Heat”, bija ticies ar “Bulls”, kurā jaunā zvaigzne bija Deriks Rouzs. Tikmēr Bošs meklēja opcijas, lai pamestu “Raptors”, bet Lebrons lūkoja pēc komandas, ar kuru viņš beidzot varētu triumfēt NBA.

Bošs nesenajā intervijā ar Zeku Lovu atklāja, ka, ja Lebrons “The Decision” laikā būtu nosaucis citu klubu, “Heat” tik un tā pēc viņa domām būtu viena no jaudīgākajām līgas komandām. Maiami bija vēl pietiekami daudz brīvas vietas algu resursos, tādēļ Bošs pauda ticību, ka viņam kopā ar Veidu un kādu trešo zvaigzni, kas nebūtu Lebrons, teorētiski tik un tā būtu labas iespējas cīnīties par titulu.

Lebrons pirmajā spēle viesos Klīvlendā kā “Heat” spēlētājs saņēma, iespējams, visu laiku lielāko izsvilpšanu basketbola vēsturē. Pēc katra pieskāriena bumbai, “Cavs” līdzjutēji ūjināja un žestikulēja Džeimsa virzienā, paužot savu neapmierinātību.

Četru gadu laikā “Heat” komandā Džeimss divreiz triumfēja NBA, tiekot pie saviem pirmajiem tituliem. Lai arī viņa līgums bija līdz 2016. gadam, basketbolists nolēma ātrāk pārtraukt sadarbību ar Maiami, lai atgrieztos Klīvlendā, ar kuru pēc tam arī vienu reizi izcīnīja čempiontitulu.

Pieslēgties

Dienas fokusā

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām