Apskatnieki nopludina NBA plānu – visi latviešu spēlētāji turpinās sezonu

Dāvis Bertāns, Rodions Kurucs, Anžejs Pasečņiks, sportazinas.com
Dāvis Bertāns, Rodions Kurucs un Anžejs Pasečņiks | Foto: Vašingtonas "Wizards"

Medija “The Athletic” apskatnieks Šams Šaranija un viņa kolēģis no ESPN Adrians Vodžnarovskis uzzinājuši, kāds ir Nacionālās basketbola asociācijas () plāns sezonas turpināšanai.

NBA sezona ir dīkstāvē jau kopš marta sākuma koronavīrusa pandēmijas dēļ, taču šodien beidzot ieviesusies skaidrība par to, kāds būs sezonas turpinājums.

NBA sezonu turpinās 22 komandas, kuras katra aizvadīs vēl astoņas regulārās sezonas spēles Orlando esošajā Disnejlendā, tādējādi noskaidrojot galējo “play-off” pozīciju sadalījumu, informē Šaranija un Vodžnarovskis. Šīs astoņas spēles tiks pieskaitītas jau visiem šosezon aizvadītajiem mačiem.

Kopumā Orlando atradīsies 22 komandas – 13 no Rietumu konferences un deviņas no Austrumu.

Neskaitot 16 “play-off” zonā esošās komandas, papildus turnīru turpinās vēl sešas, kurām tiks dota iespēja sasniegt izslēgšanas mačus. NBA izgatavojusi arī specifisku plānu “play-in” turnīra izspēlei.

“Play-in” sacensības tiks aktivizētas tikai tad, ja pēc aizvadītajām astoņām spēlēm devītajā vietā esošajai komandai būs aizvadītas četras vai mazāk spēles nekā astotajā pozīcijā esošajai. Ja astotajā vietā esošā vienība būs nospēlējusi vairāk par četriem mačiem nekā devītajā vietā esošā, tad “play-in” nenotiks un tālāk automātiski tiks astotā vieta.

Ja radīsies situācija, kad šīm divām vienībām būs nepieciešams “play-in” turnīrs, tad devītajā vietā esošajai komandai vajadzēs izcīnīt divas uzvaras, lai kvalificētos “play-off”, bet astotajā pozīcijā esošajai pietiks tikai ar vienu panākumu, lai tiktu tālāk, raksta Šaranija.

Vodžnarovskis izziņojis tās komandas, kuras, atrodoties ārpus izslēgšanas spēļu zonas, turpinās sacensības. Tās būs – Ņūorleānas “Pelicans”, Portlendas “Trail Blazers”, Fīniksas “Suns”, Sakramento “Kings”, Sanantonio “Spurs” un Vašingtonas “Wizards”.

Piecas komandas ir no Rietumu konferences, bet vienīgā no Austrumiem ir “Wizards”. Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks” un Bruklinas “Nets”, kurā spēlē Rodions Kurucs, līdz turnīra pārtraukšanai bija “play-off” zonā, taču Dāvis Bertāns, Anžejs Pasečņiks un “Wizards” bija devītajā vietā Austrumos. Neskatoties uz to, arī Bertāna un Pasečņika pārstāvētā komanda dosies uz Orlando turpināt sezonu.

NBA komisārs Adams Silvers šodien paziņoja līgas valdei, ka sacensības plānots atsākt 31. jūlijā, bet noslēgt 12. oktobrī. Kopumā tika izskatīti četri dažādi scenāriji sezonas turpināšanai.

Tāpat izskanējusi informācija, ka drafta loterija notiks augustā, bet jaunā sezona varētu sākties ap Ziemassvētkiem.

Rīt notiks balsojums, kurā tiks oficiāli apstiprināts vai noraidīts šāds sezonas turpināšanas scenārijs, raksta Vodžnarovskis.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par