Apskatnieks: Ar ko vēl nodarbojas Rīgas “Dinamo”, izņemot krievu naudas apgūšanu?

Rīgas
Rīgas "Dinamo"| Foto: Kaspars Volonts / Rīgas "Dinamo"

Krievijas medija “Sport-Express” hokeja apskatnieki Aleksejs Ševčenko, Mihails Zislis un Nikolajs Lemtjugovs vienā no savām veidotajām tiešraidēm apsprieduši Kontinentālās hokeja līgas () klubu Rīgas “Dinamo”.

“Neredzu iemeslu šajā sezonas posmā atlaist Pēteri Skudru un kaut ko no viņa pieprasīt,” rīdzinieku galveno treneri aizstāv Ševčenko. ““Dinamo” šodien aizvadīs vien savu ceturto treniņu pilnā sastāvā [kopš karantīnas beigām]. Tāpat viņiem bija problēmas ar vārtsargiem. Ja Skudra [sezonas beigās] ieņems priekšpēdējo vietu, viņš būs varonis, bet, ja, nedod Dievs, iekļūs “play-off”, čempionātu var slēgt ciet.”

“Dinamo” pirmdien izvairījās no 15. zaudējuma pēc kārtas, kas būtu kluba antirekords, un salauza 14 neveiksmju sēriju. Šobrīd līgas vājākā vienība ir tieši “Dinamo”, kas spējusi iekrāt 10 punktus 23 mačos. Kopš 2014. gada rīdzinieki nav spējuši kvalificēties izslēgšanas turnīram.

“Man nepatīk Rīgas “Dinamo” sistēma pēdejos gados,” viedokli pauda Zislis. “Paskataties uz Minskas “Dinamo”. Viņiem arī pēdejā laikā ir bijušas menedžmenta kļūdas, taču viņi galvenajai komandai piesaistīja jaunos spēlētajus, un tagad ir redzams, ka komanda strādā arī ar domu par nākotni.”

“Ar ko nodarbojas Rīga, izņemot krievu naudas apgūšanu? Nezinu. Kad jūs pēdejo reizi “Dinamo” redzējāt jaunu un perspektīvu latviešu hokejistu?” kritisks bija Zislis.

Kā zināms komandas galvenais sponsors ir “Gazprom Export”, kas Rīgas vienību atbalstījis arī iepriekšējos gadus. Pirms sezonas kluba padomes priekšsēdētājs Juris Savickis sacīja, ka “Dinamo” budžets paliks aptuveni tāds pats kā iepriekš. Pēc pieejamās informācijas kluba algu budžets 2019./20. gada sezonā bija 260 miljoni rubļu (aptuveni 2,89 miljonu eiro).

“Dinamo” aspriešanā iesaistījās arī bijušais Omskas “Avangard” uzbrucējs Nikolajs Lemtjugovs: “Es neesmu pret Rīgas kluba finansēšanu. Taču izmantojiet to naudu, lai attīstītu savu hokeju. Nokomplektējiet sastāvu, kur puse būtu latviešu hokejisti, bet puse ārzemju spēlētāji. Izmantojiet naudu, kamēr tāda ir – attīstiet savus latviešu spēlētājus. Kāda atšķirība, vai Rīga būs pēdējā vietā ar saviem jaunajiem spēlētājiem vai ārzemniekiem?” ar retorisku jautājumu sarunu noslēdza Lemtjugovs.

Rīgas komandas sastāvā uz šo brīdi ir 20 leģionāri. Septiņi no Kanādas un Krievijas, divi no ASV, kā arī pa vienam no Austrijas, Čehijas un Somijas.

“Dinamo” tagad paredzēts trīs spēļu izbraukums, kurā būs jātiekas ar Maskavas “Dinamo”, Jarsolavļas “Lokomotiv” un “Kunlun Red Star” vienībām. Duelis ar pekiniešiem gan nenotiks Ķīnas galvaspilsētā, bet gan Mitiščos.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par