Apskatnieks: Ar tādu aizsardzību “Dinamo” nepalīdzētu neviens vārtsargs

23/01/2021 11:09
Kristaps Zīle un Ivans Naļimovs

Krievijas medija “Sport-Express” apskatnieks Aleksejs Ševčenko paudis viedokli, ka Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Rīgas “Dinamo” problēmās tikai daļēji vainojami vārtsargi.

Jau ziņots, ka šosezon Latvijas klubs atjaunojis līgas rekordu, vienas sezonas laikā piesaistot astoņus vārtsargus. Arī iepriekšējas sasniegums piederēja “Dinamo” – seši vārtsargi. Pašlaik komandas pamatvārtsargs ir Ivans Naļimovs, savukārt komandas otrais numurs ir Ēriks Vītols.

“Pirms sezonas Naļimovs gribēja aizbraukt uz Ziemeļameriku, bet tomēr palika. Rīgai ir tāda aizsardzība… ne velti viņiem sezonas laikā bija astoņi vārtsargi – ir grūti spēlēt šādos apstākļos. Skaidrs, ka daži vārtsargi bija slikti, bet atkārtošos – ar šādu sistēmu ir grūti aizvadīt sauso spēli vai vienkārši spēlēt labi.”

47 mačos “Dinamo” ielaidusi 167 vārtus jeb vidēji 3,55 vārti spēlē. Naļimovs vārtos stājies desmit cīņās, kurā viņš vidēji ielaidis 3,7 ripas un atvairījis 87,2% metienu. Vislabāk situāciju ar vārtsargiem ataino nesenais mačs pret CSKA (1:7), kad pēc trīs ielaistiem vārtiem pirmajā periodā Naļimovu nomainīja Vītols, savukārt otrajā trešdaļā pēc diviem ielaistiem vārtiem Vītols devās atpakaļ uz soliņu, viņa vietā stājoties Naļimovam.

Iepriekš vēstīts, ka “Dinamo” oficiāli zaudējusi izredzes kvalificēties “play-off” turnīram. Tas nozīmē, ka līdz sezonas sākumam komandai palikuši 13 mači. Ar 23 punktiem 47 spēlēs komanda ieņem pēdējo, 11. vietu Rietumu konferencē. Šodien plkst. 16:00 pēc Latvijas laika “Dinamo” Maskavā tiksies ar “Dynamo”, noslēdzot piecu spēļu izbraukuma sēriju.