Apskatnieks: Bertāns ir par sevi pārliecinātākais cilvēks pasaulē

Dāvis Bertāns, sportazinas.com
Dāvis Bertāns | Foto: NBA

Nacionālās basketbola asociācijas () komandas Vašingtonas “Wizards” eksperts Freds Kacs “No Dunks” podkāstā atzinīgi izteicies par latviešu uzbrucēju Dāvi Bertānu.

Bertāns šosezon demonstrē lielisku trīspunktu metienu precizitāti, turklāt “Wizards” vienība uzsākusi kampaņu, kuras ietvaros vēlas, lai latviešu basketbolists nokļūtu šī gada Zvaigžņu spēles tālmetienu konkursā.

Bertāns šobrīd ir 14. vietā visā līgā, ņemot vērā realizēto trīspunktu metienu precizitāti. Viņš iemet 42,7% tālmetienu, vidēji spēlē izdarot 8,5 metienus. Tomēr, ja ņem vērā tikai tos basketbolistus, kuri izmet vismaz septiņus trejačus mačā, viņš ir otrais NBA aiz Dankana Robinsona, kurš izmet 7,7 metienus un realizē 43,8%. Bertāns spēlē realizē vidēji 3,6 trīspunktu metienus, kas ir ceturtais augstākais rādītājs līgā.

“Nedomāju, ka cilvēki pirms šīs sezonas domāja, ka Bertāns mierīgi metīs trīspunktu metienus no centra,” izteicās Kacs, kurš pievienoja ironisku piebildi. “Līdz šim es nezināju, ka viņš ir par sevi pārliecinātākais cilvēks pasaulē, bet tagad es to saprotu. Pēc vienas no spēlēm, kad Dāvis iemeta trīspunktu metienu no logo, jautāju viņam, kāda distance viņam skaitās “tālu”, uz ko saņēmu atbildi, ka tādu Bertāns vēl nav atklājis.”

“Nespēju iztēloties situāciju, kad NBA neiekļaus Bertānu trīspunktu metienu konkursā,” atzina Kacs. “Viņš ir ļoti pārliecināts par saviem metieniem, turklāt, cik neprātīgi ir tas, ka Bertāns trenē metienus no centra? Viņš uzskata, ka tā ir normāla distance, no kuras gūt punktus. Ideja, ka basketbolists saprot, ka var gūt punktus no centra un trenēt šādus metienus  – man tā ir prātam neaptverama pārliecība pār saviem spēkiem.”

“Treniņos esmu redzējis, ka Bertāns izpilda “catch & shoot” metienu uzdevumus no 10,5 metriem (trīspunktu metienu līnija NBA ir 7,24 metri), un viņš realizē visus šos metienus. Tas ir neprāts,” atzina Kacs. No angļu valodas “catch & shoot” metieni apzīmē situācijas, kad basketbolists saņem bumbu un bez dribla uzreiz izdara metienu.

“Man palikusi atmiņā “Hornets” spēle,” turpināja Kacs. Tā bija spožākā Bertāna spēle karjerā, kurā viņš realizēja astoņus tālmetienus un guva 32 punktus. “Vienā no epizodēm Dāvis pārgāja pāri laukumam un saņēma piespēli pie laukuma centra. Līdz uzbrukuma beigām bija 19 sekundes, viņam klāt bija sedzējs, bet Bertāns izdarīja metienu gandrīz no logo, un tas bija precīzs. Neviens normāls cilvēks nekad neko tādu nedarītu,” ironizēja Kacs.

Dāvim pēc šīs sezonas noslēdzas divu gadu līgums, un viņš vasarā kļūs par neierobežoti brīvo aģentu. Par basketbolistu jau šobrīd interesi izrādījušas daudzas komandas, kuras cīnīsies izslēgšanas turnīrā, taču līdz maiņu termiņa beigām (7. februāris) vairs nav palicis daudz laika. “Wizards” neplānojot Bertānu aizmainīt, taču izskanējušas spekulācijas, ka klubs varētu mainīt savas domas, ja saņemtu vilinošu piedāvājumu.

Bertāns šosezon guvis vidēji 15,2 punktus, iekrājis 4,6 atlēkušās bumbas un atdevis 1,7 rezultatīvas piespēles. Kā zināms, spēcīgākais ierocis Dāvja arsenālā ir trīspunktu metiens.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par