Apskatnieks nosauc “Mavericks” galveno prioritāti starpsezonā

Luka Dončičs un Kristaps Porziņģis
Luka Dončičs un Kristaps Porziņģis | Foto: Kevin C. Cox/Getty Images/AFP

Ziemeļamerikas medija “The Athletic” apskatnieks Zaks Hārpers uzskata, ka Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Dalasas “Mavericks” galvenā prioritāte gaidāmajā starpsezonā ir piesaistīt vēl vienu laba līmeņa basketbolistu.

Jau ziņots, ka aizvadītajā sezonā Dalasas klubs ierindojās septītajā pozīcijā Rietumu konferencē, savukārt “play-off” pirmajā kārtā atzina Losandželosas “Clippers” pārākumu ar 2-4.

Sevis izveidotajā rangā pēc 2019./2020. gada sezonas Hārpers ierindo “Mavericks” desmitajā pozīcijā, norādot, ka komandai vajadzētu veikt nākamo lielu darījumu. “Dalasa var būt ļoti laimīga, ņemot vērā to, cik lielisks savā otrajā sezonā bija . Kamēr būs vesels un progresēs, “Mavericks” ir divas ļoti svarīgas sastāvdaļas, lai kļūtu par titula pretendenti. Viņiem joprojām ir iespēja piesaistīt vēl vienu zvaigzni. Pagājušajā sezonā Dalasa izmisīgi mēģināja parakstīt pazīstamus brīvos aģentus, bet varbūt Dončiča sniegums mainīs situāciju? Kurš gan negribētu pievienoties labākajam uzbrukumam NBA vēsturē, kāds Dalasai bija aizvadītajā sezonā,” raksta žurnālists.

Iepriekš cits “The Athletic” žurnālists Šams Šaranija ziņoja, ka Dalasa ir apņēmības pilna atbrīvoties no komandas lielajiem līgumiem, lai parakstītu līgumu ar vēl vienu zvaigzni. “”Mavs” būvē sastāvu ap saviem diviem spīdekļiem Luku Dončiču un Kristapu Porziņģi un tā var kļūt par vienību, uz kuru vēlētos doties līgas talantīgākie spēlētāji.”

“Mavericks” nupat ir atbrīvojusies no 12,8 miljonu dolāru sloga jeb Kortnija Lī līguma. Šis basketbolists kļuvis par neierobežoti brīvo aģentu. Taču vienības otra lielākā kontrakta īpašnieks Tims Hārdavejs nākamsezon vēl paliks klubā un viņam būs jāmaksā 18,8 miljoni.

Tāpat problemātisks ir Delona Raita līgums, kuram nākamajās divās sezonās kopā saņems 17,5 miljonus. Arī Maksi Klebers un Sets Karijs ir vieni no lielākajiem pelnītājiem. Kleberam nākamajās trīs sezonās jāmaksā kopumā 26 miljoni, bet Karijam šajā pašā laika nogrieznī – 24,6 miljoni.

Ņemot vērā, ka nākamajā brīvo aģentu tirgū nav ievērības cienīgu zvaigžņu, Dalasai neatliek nekas cits kā veikt maiņu. Nesen NBA apskatnieks Braiens Vindhorsts pauda versiju, ka “Mavs” pagaidām varētu iepauzēt un 2021. gadā “iet uz visu banku”, lai iegūtu Janni Adetokunbo.

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par