Apskatnieks: Pašlaik Merzļikins ir nedrošākais pirmais vārtsargs NHL

22/09/2023 14:17
Nokopēts
Džonijs Gudro un Elvis Merzļikins

Ziemeļamerikas medija “The Athletic” žurnālists Ārons Porclains paudis viedokli, ka pašlaik latviešu vārtsargs Elvis Merzļikins ir Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Kolumbusas “Blue Jackets” vājakais posms.

“Blue Jackets” uzsākusi gatavošanos jaunajai sezonai, kura komandai sāksies naktī uz 13. oktobri. Pirms tam ieplānoti arī astoņi pārbaudes mači. Kopā treniņnometnē piedalās seši vārtsargi, un žurnālists norāda, ka tieši vārtsarga pozīcija komandai ir vājākā.

“Pagājušajā sezonā Kolumbusai bija nopietnas problēmas vārtos. Merzļikins neizskatījās pēc sevis, regresējot no vārtsarga ar līmeni nedaudz zemāk ar vidējo līdz netipiski vājam. 30 spēlēs viņš ielaida par 26,7 vārtiem vairāk nekā tika sagaidīts, kas ir sestais sliktākais rādītājs kopš 2007./2008. gada sezonas,” situāciju iezīmē apskatnieks.

“Acīmredzami, ka faktori ārpus hokeja to arī ietekmējuši, un cilvēciskais faktors pēc tuva cilvēka zaudēšanas nedrīkst ignorēt. Iespējams, viņš atgriezīsies pie rādītāja, kad ielaidīs par trīs vārtiem vairāk nekā sagaidīts, kā tas bija starp 2020./2021. un 2021./2022. gada sezonu.

Problēma tāda, ka tas [rādītājs] arī nav visai labi. Merzļikinu tas noliek visnedrošākā pirmā vārtsarga lomā visā līgā. Īpaši nevar rēķināties arī ar Danīlu Tarasovu, kura rādītājs pagājušajā sezonā  bija par 7,1 ielaistiem vārtiem vairāk nekā sagaidīts,” viedokli pauž Porclains.

Aizvadītajā sezonā latviešu vārtsargs aizvadīja visai neveiksmīgu sezonu. 30 pamatturnīra spēlēs viņš atvairīja 87,6% metienu un vidēji ielaižot 4,23 ripas, kas Merzļikinam ir sliktākie skaitļi viņa NHL karjerā.

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām