Apskatnieks pirms NHL atsākšanas: Teodor, gatavojies lielajai nedēļai!

31/07/2020 18:42

Ziemeļamerikas medija “The Athletic” žurnālists Robs Rosi uzskata, ka latviešu uzbrucējam Teodoram Bļugeram būs liela loma Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Pitsburgas “Penguins” sniegumā “play-in” raundā pret Monreālas “Canadiens”.

Jau ziņots, ka NHL čempionāts atsāksies 1. augustā. Iespēju pacīnīties par Stenlija kausu saņēma 24 komandas, no kurām 16 vienības, sadalītas astoņos pāros, aizvadīs t.s. “play-in” sērijas līdz trīs uzvarām par iekļūšanu konferences ceturtdaļfinālā.

Vienā no šīm sērijām Bļugera pārstāvētā “Penguins” spēkosies ar “Canadiens”. Četri “The Athletic” žurnālisti uzskata, ka Pitsburga viegli tiks tālāk. Uz jautājumu par to, kurš spēlētājs būs “difference maker” jeb tas, kura sniegums izšķirošajās epizodēs garantēs komandai uzvaru, viens no apskatniekiem atbild viennozīmīgi – Teddy Blueger.

“Teodor, gatavojies lielajai nedēļai,” aicina Rosi. “Bļugers, kurš ir pingvīnu stabīlākā virknējuma centrs, izdarīs daudzas mazas lietas, lai komanda nosargātu uzvaru. Un arī iemetīs dažus vārtus,” pārliecināts žurnālists.

Pirmā spēle starp “Penguins” un “Canadiens” notiks naktī uz 2. augustu plkst. 3:00 pēc Latvijas laika.

Jau ziņots, ka vienīgajā pārbaudes mačā pirms sezonas atsākšanas “Penguins” ar 2:3 piekāpās Filadelfijas “Flyers”.

Bļugers laukumā pavadīja 13 minūtes un 49 sekundes, no kurām septiņas sekundes viņš spēlēja vairākumā, bet 43 sekundes mazākumā. Latvietis šajā spēlē palika bez rezultativitātes punktiem, taču izdarīja divus metienus pa vārtiem un uzvarēja 50% iemetienu. Bļugers spēli pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Iepriekš “Penguins” savā starpā aizvadīja vairākas treniņspēles, kurās Bļugers demonstrēja spožu sniegumu. Pitsburga kopumā nospēlēja četrus savstarpējos mačus, no kurām divos Bļugers guva vārtus, bet vienā atdeva rezultatīvu piespēli.

Bļugers šosezon 69 spēlēs izcēlies ar deviņiem vārtu guvumiem un 13 rezultatīvām piespēlēm kopā iekrājot 22 punktus. Viņam arī 25 soda minūtes un pozitīvs lietderības koeficients +2.

Latviešu uzbrucējs sezonas turpinājumā spēlēs ceturtajā maiņā ar Zeku Astonu-Rīzu un Brendonu Tanevu. Šī ir ne tikai stabilākā maiņa “Penguins” klubā, bet arī viena no stabilākajām visā līgā.

“Penguins” līderi šosezon ir Jevgēņijs Malkins (74 punkti), Braiens Rasts (56 punkti) un Sidnijs Krosbijs (47 punkti). Jāpiebilst, ka Krosbijs nospēlējis tikai 41 spēli, jo kādu laiku cīnījās ar savainojuma sekām.