Apskatnieks prognozē Merzļikina un Kivlenieka perspektīvas gaidāmajā sezonā

Elvis Merzļikins
Elvis Merzļikins | Foto: Andre Ringuette/Freestyle Photo/Getty Images/AFP

Ziemeļamerikas medija “The Athletic” apskatnieks Ārons Porclains dalījās pārdomās par to, ko gaidāmajā sezonā sagaidīt no Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Kolumbusas “Blue Jackets” latviešu vārtsargiem Elvja Merzļikina un Matīsa Kivlenieka.

2019./2020. gada sezonā debiju NHL piedzīvoja gan Merzļikins, gan Kivlenieks. Elvis 33 pamatturnīra spēlēs atvairīja 92,3% metienu un vidēji ielaida 2,35 ripas, savukārt piecos mačos viņš palika nepārspēts. Divās “play-off” turnīra spēlēs viņam 94,6% seivu un 1,96 ielaistie vārti. Tikmēr Kivlenieks debitēja ar sešiem mačiem, kuros atvairīti 89,8% metienu un ielaistas 2,95 ripas.

“Grūti pārvērtēt, cik strauju progresu pagājušajā sezonā piedzīvoja Merzļikins – no izgāšanās debijas spēlē Pitsburgā līdz fantastiskajai sērijai uzreiz pēc jaunā gada. Savā ceļā viņš saskarās ar izaicinājumiem un neveiksmēm, bet ar to arī bija jārēķinās. Gan Lugano, gan Latvijas izlasē Merzļikins bija dominējošs hokejists, pazīstamākais spēlētājs ģērbtuvē. Kolumbusā Elvim bija jāizcīna komandas biedru un treneru cieņa, pierādot, ka viņš var spēlēt arī pret pasaules labākajiem spēlētājiem. Protams, viņam vēl ir, kur augt, un pasaules labākajā līgā šis process ir pastāvīgs. Otrajā sezonā viņam vajadzētu būt krietni vieglāk. Vai Elvis ir “Blue Jackets” pirmais numurs? Negaidiet no kluba kādus skaļus paziņojumus. Bet slava, kādu viņš ieguvis Eiropā, drīzumā tiks realizēta arī šajā pasaules malā,” Merzļikina perspektīvas prognozē žurnālists.

“Merzļikina un Korpisalo savainojumi ļāva Kivleniekam debitēt NHL, un viņš sasodīti labi izmantoja savu iespēju. Tagad viņš atgriezies ierastajā trešā numura lomā. Četrus mačus Matīss aizvadīja kā starta vārtsargs un izskatījās labi. Ja Kolumbusa aizmainīs Merzļikinu vai Korpisalo, tad viņi noteikti piesaistīs pieredzējušo rezerves vārtsargu. Šosezon Kivleniekam jānospēlē pietiekami labi, lai mainītu šos plānus. Tik labi, lai neļautu iekļūt vārtsargu rotācijā perspektīvajam Danilam Tarasovam,” uzskata žurnālists.

Iepriekš ziņots, pavasarī ar Merzļikinu tika noslēgts jauns divu gadu līgums par astoņiem miljoniem dolāru. Pie jauna kontrakta tika arī Kivlenieks, ar kuru “Blue Jackets” panāca divu gadu vienošanos par 1,45 miljoniem dolāru.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par