Apskatnieks spekulē – gaidāmais “play-off” turnīrs var izšķirt Merzļikina un Korpisalo nākotni klubā

Elvis Merzļikins, sportazinas.com
Elvis Merzļikins | Foto: Kirk Irwin/Getty Images/AFP

Medija “The Athletic” apskatnieks Ārons Porclains neuzskata, ka abi Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Kolumbusas “Blue Jackets” vārtsargi un vienlaicīgi būs komandas rīcībā līdz 2022. gadam, kad abiem noslēgsies līgumi.

Jau vēstīts, ka “Blue Jackets” parakstījusi divu gadu līgumus gan ar Merzļikinu, gan Korpisalo. Latvietis divu sezonu laikā saņems astoņus miljonus dolāru, bet somu vārtsargs tiks pie 5,6 miljoniem.

NHL ir nākusi klajā ar plānu sezonas turpināšanai. Ņemot vērā, ka hokejs nav spēlēts vairāk nekā divus mēnešus, ne Korpisalo, ne Merzļikins nav “uz viļņa” un līdz ar to treneriem nav tik viennozīmīga izvēle, ar kuru ripu ķērāju sākt Stenlija kausa izcīņu, kurā “Blue Jackets” ir iekļuvusi.

“Kolumbusa izmantoja šo laiku, lai parakstītu līgumus ar Korpisalo un Merzļikinu,” raksta Porclains. “Abiem ir līgumi līdz 2021./22. gada sezonai, taču neviens negaida, ka abi vārtsargi vienlaicīgi būs komandas rīcībā tik ilgu laiku.”

Porclains izteicies, ka gaidāmā “play-off” izcīņa var būt pirmais indikators, domājot par to, kuru vārtsargu saglabāt klubā un kuru, iespējams, gaidāmo sezonu laikā iesaistīt maiņā.

“Kuram no abiem būs iespēja iesākt “play-off” mačus?” neziņā ir Porclains. “Vai Džons Tortorela [“Blue Jackets” galvenais treneris] dos iespēju abiem vai arī vārtos laidīs to, kuram būs “karsta roka”? Ja tikai viens no vārtsargiem spēlēs labi un vedīs klubu pretim uzvarām, vai tā būs pirmā indikācija, domājot par to, kurš no abiem tiks paturēts? Būs ļoti interesanti skatīties šo notikumu attīstību.

Porclains jau iepriekš kritiski vērtēja iespējas, ka abi vārtsargi paliks Kolumbusā līdz 2022. gadam. “Ja Kolumbusa gaidīs pārāk ilgi, abi spēlētāji ieies pēdējā gadā savā līgumā,” atzina Porclains, kurš uzskata, ka “Blue Jackets” abus var zaudēt par baltu velti. “Es neizslēdzu iespēju, ka kāds no viņiem tiks aizmainīts un domāju, ka tas drīzāk varētu būt Korpisalo, bet tajā pašā laikā daudz ko noteiks spēlētāju tirgus.”

Apskatnieks uzskata, ka abiem vārtsargiem ir pietiekami liela vērtība, lai pret viņiem maiņas ceļā iegūtu solīdu investīciju no citiem klubiem.

Merzļikins savā debijas sezonā NHL 33 spēlēs atvairījis 92,3% metienu, kā arī vidēji mačā ielaidis 2,35 ripas, kamēr Korpisalo 37 dueļos ir 91,1% atvairītu metienu un 2,6 ielaistas ripas. Abi hokejisti būs neierobežoti brīvie aģenti 2022. gada vasarā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par