Apskatnieks: Varam tikai nojaust, kā turpināsies Merzļikina karjera

15/12/2019 12:17

Prestižā Ziemeļamerikas medija “The Athletic” apskatnieks Ārons Porclains nezina, kas notiks ar Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Kolumbusas “Blue Jackets” vārtsargu Elvi Merzļikinu pēc vairākām neveiksmīgām spēlēm.

Jau ziņots, ka vakar “Blue Jackets” papildlaikā zaudēja Otavas “Senators” ar 3:4. Latvietis tika nomainīts pēc pirmā perioda, kurā viņš atvairīja sešus no astoņiem metieniem. Pirmā ripa viņa sargātajā cietoksnī ielidoja jau trešajā minūtē.

“Merzļikins regulāri cieš no agri ielaistiem vārtiem. Jau ceturtajā spēlē pēc kārtas viņš nespēj atvairīt vismaz četrus metienus mača sākumā un ielaiž vārtus,” raksta žurnālists. “Pret “Senators” vārtos ielidoja trešais metiens. Pret Floridas “Panthers” (1:4) Merzļikins kapitulēja jau 18. sekundē, pret Ņujorkas “Islanders” (0:2) – 1:18 minūtes pēc starta. Arī cīņā pret “Jets” (3:4) trešais metiens lidoja mērķī,” tendenci apraksta apskatnieks.

“Pēc tam, kad viņu nomainīja pirmajā pārtraukumā, varam tikai nojaust, kā turpināsies viņa karjera. Vai Elvis paliks Kolumbusā un turpinās spēlēt reizi nedēļā? Vai atkal dosies uz AHL, lai iegūtu lielāku spēļu praksi?” neziņā ir Porclains.

Šosezon Merzļikins piedalījies deviņās NHL spēlēs, kurās viņš apturējis 88,9% pretinieku metienu un vidēji ielaidis 3,41 vārtus. Pagaidām Elvis nav spējis palīdzēt komandai tikt pie panākuma. Divas reizes vārtsargs gājis laukumā arī Amerikas hokeja līgas (AHL) spēlē. Klīvlendas “Monsters” formā viņš izcīnījis vienu uzvaru, divos mačos vidēji atvairot 94,9% metienu un ielaižot 1,52 vārtus.

“Blue Jackets” pamatvārtsargs Jonass Korpisalo 25 spēlēs ticis galā ar 90,6% metienu, viņš vidēji ielaiž 2,73 ripas. Tieši ar viņu vārtos Kolumbusa izcīnīja visas 12 uzvaras šosezon. Ar 30 punktiem 32 mačos Kolumbusa ieņem septīto vietu Metropolitēna divīzijā. Nākamo spēli “Blue Jackets” aizvadīs 17. decembrī plkst. 2:00 pēc Latvijas laika pret nesen uzvarēto Vašingtonas “Capitals”.