Apskatnieks: “Wizards” komandai pietrūka snaiperis, taču Bertāns aizpildīs šo tukšumu

Dāvis Bertāns, sportazinas.com
Dāvis Bertāns | Foto: Soobum Im/USA TODAY Sports

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) aspkatnieks Mets Levins izteicies, ka latvietis Dāvis Bertāns ir nepieciešamā puzles sastāvdāļa Vašingtonas “Wizards” komandai.

“Bertāns ir izteikts spēka uzbrucējs, taču viņam ir lielisks tālmetiens. Viņš ir garā gala spēlētājs, kurš spēj atrast brīvo vietu laukumā un realizēt tālemtienus,” savu viedokli izteica apskatnieks.

Levins komentēja Bertāna spēli NBA: “Dāvis trijos gados NBA sevi ir pierādījis kā lielisku tālmetienu izpildītāju, par ko liecina tālmetienu realizācija pagājušajā sezonā – 42,9%. Šis ir lielisks darījums Vašingtonas “Wizards” komandai, jo vienībai ļoti bija nepieciešams izteikts snaiperis.”

Jau ziņots, ka 26 gadus vecais Bertāns trīs komandu darījumā tika aizmainīts no Sanantonio “Spurs” uz Vašingtonas “Wizards” komandu, kur viņam, visticamāk, būs lielāka loma un spēles laiks.

Bertāns aizvadītajā sezonā izslēgšanas mačos vidēji laukumā piecos mačos bija 15,8 minūtes, gūstot 3,2 punktus un sakrājot 1,6 atlēkušās bumbas. Izslēgšanas turnīrā latvietim bija krietni mazāka loma nekā regulārajā čempionātā, kurā viņš aizvadīja 76 spēles, vidēji laukumā pavadīja 21,5 minūtes, kā arī vidēji sakrāja 8,0 punktus un 3,5 atlēkušās bumbas.

Latviešu uzbrucējs ilgu laiku regulārajā sezonā bija starp labākajiem trīspunktnieku izpildītājiem līgā. Pirms Zvaigžņu spēles pārtraukuma viņš bija līdera godā un “Spurs” līdzjutēji bija šokēti, ka Dāvim netika dota iespēja piedalīties tālmetienu konkursā.

Pēc Zvaigžņu spēles Bertāna tālmetienu procents kritās, bet pēc regulārās sezonas viņš ar 42,9% realizēto tālmetienu ierindojās sestajā vietā līgā.

Bertāns NBA tika draftēts 2011. gadā ar 42. numuru, bet debiju piedzīvoja tikai 2016. gadā. Līdz šim viņš NBA aizvadījis trīs sezonas, bet statistikas ziņā aizvadītā bija vislabākā. Visas trīs sezonas Bertāns spēlēja arī izslēgšanas mačos.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par