Apskatnieks: “Wizards” organizācijai Bertāns ir vērtīgāks kā spēlētājs, nevis kā maiņas aktīvs

04/07/2021 13:46

Ziemeļamerikas medija “The Athletic” apskatnieks Freds Kacs uzskata, ka latviešu basketbolists Dāvis Bertāns tuvākajā laikā netiks aizmainīts un arī nākamajā sezonā pārstāvēs Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienību Vašingtonas “Wizards”.

Savā rakstā žurnālists izvērtē sastāva izmaiņu varbūtību. Viņš uzskata, ka latvietis Vašingtonā paliks ar 75% varbūtību, un tam ir vairāki iemesli. “Protams, ir scenāriji, ka “Wizards” varētu pamēģināt aizmainīt Dāvi, taču, gluži kā gadījumā ar Raselu Vestbruku, diez vai viņiem izdosies pretī saņemt kaut ko ar līdzīgu vērtību. Grūti attaisnot Bertāna kontraktu, kad viņš [tā pirmajā gadā] nebija labākajā formā un nospēlēja zem savām spējām.

Bet tajā pašā laikā Dāvis joprojām ir svarīgs spēlētājs šajā komandā, kurai ir ļoti nepieciešami viņa metieni. “Wizards” nevar vienkārši pievienot darījumam drafta pikus un atdot Bertānu, neiegūstot kaut ko ar ekvivalentu vērtību. Iespējams, viņi iesaistīs latvieti vairāku komanda darījumā cīņā par kādu skaļu vārdu. Bet, gluži kā Bredlijs Bīls un Vestbruks, arī Bertāns “Wizards” organizācijai ir vērtīgāks kā spēlētājs, nevis kā maiņas aktīvs. Kas, protams, palielina varbūtību uz palikšanu,” uzskata žurnālists.

Bertāna līgums ar “Wizards” ir spēkā līdz 2025. gadam. Nākamajā sezonā latvieša alga būs 16 miljoni dolāru.

Aizvadītajā sezonā Bertāns laukumā gāja 57 pamatturnīra spēlēs, atzīmējoties ar vidēji 11,5 punktiem, 2,9 atlēkušajām bumbām un 0,9 piespēlēm. Savukārt četrās “play-off” cīņās viņam caurmērā 9,3 punkti un 2,8 izcīnītas bumbas zem groziem.

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/09/2021 09:19

Labākie “MyCareer” spēlētāju tipi “NBA 2K22” videospēlē

Izvēlēties un izveidot optimālu spēlētāju savam spēles stilam “NBA 2K22” videospēles “MyCareer” režīmā ir ārkārtīgi svarīgi, ja vēlies, lai tavs basketbolists kļūst par vienu no līgas labākajiem un pārņem kroni…