Apskatnieks: “Wizards” vajadzētu dot līgumu Porziņģim vai Kuzmam, nevis abiem

30/03/2023 20:13
Nokopēts
Kails Kuzma un Kristaps Porziņģis

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) apskatnieks Maikls Saenss savā publikācijā medijā “Fansided” paudis uzskatu, ka Vašingtonas “Wizards” komandai gaidāmajā starpsezonā jāizvēlas starp Kristapu Porziņģi un Kailu Kuzmu, nevis abus basketbolistu palikšanu klubā.

Vakar jau tika vēstīts, ka Porziņģis ar “Wizards” vienību ir uzsācis nopietnas diskusijas par par jauna līgumu noslēgšanu. Vašingtonas komanda gaidāmajā vasarā var zaudēt divus no saviem līderiem – gan Porziņģis, gan Kuzma pēc šīs sezonas var kļūt par neierobežoti brīvajiem aģentiem. Latvietis, atsakoties no sava pēdējā līguma gada, kurā viņš nopelnītu 36 miljonus dolāru, varēs noslēgt jaunu kontraktu uz četriem gadiem 180 miljonu dolāru vērtībā. Līdzīga situācija arī ir Kuzmam, kurš var atteikties no garantētiem 13 miljoniem, lai izmēģinātu “savu laimi” brīvo aģentu tirgū.

“Dodoties starpsezonā, “Wizards” vajadzētu dot līgumu Porziņģim vai Kuzmam, nevis abiem. Pamatturnīrā ir palikušas tikai sešas spēles, un “Wizards” cerībām par iekļūšanu “play-in” turnīrā paliek arvien mazāk laika. Lai gan matemātiski iespējas vēl ir, taču atspēlēt divu spēļu deficītu sešus mačus pirms regulārās sezonas beigām ir ļoti maz ticams iznākums, kas nozīmē, ka Vašingtona otro gadu pēc kārtas izlaidīs “play-off”. Tāpēc vasarā kaut kam ir jāmainās,” uzskata Saenss.

Apskatnieks pauda pārliecību, ka šī sezona ir bijusi labs pierādījums, ka komandai vajadzētu veikt izmaiņas. “Šī ir franšīze, kas šobrīd šķiet apmaldījusies un varētu pieļaut vēl lielākas kļūdas. Saskaņā ar jaunākajām ziņām,”Wizards” nākotni saista ar Porziņģi un Kuzmu sastāvā, taču tā būtu kļūda. Nesaku, ka Kristapa un Kuzmas duets nestrādā kopā – advencētā statistika saka, ka viņi spēlē labi. Arī Bredlija Bīla, Kuzmas un Porziņģa trio nav slikts, taču lielais jautājums ir par to, vai ar šis trio ir pietiekami labs, lai nākamajā sezonā veiktu strauju lēcienu Austrumu konferences tabulā. Un pašlaik nav pierādījumu, ka tas varētu tikt paveikts,” teica eksperts.

“35 spēlēs, kurās šosezon kopā laukumā devušies Bīls, Kuzma un Kristaps, “Wizards” bilance ir 16-19. Tātad šī sastāva paturēšana nav “kā būtu” solis – mēs zinām, ka šis trio, kaut par sevi ir labs, nav “guļošs milzis”. Ar šo kodolu “Wizards” griesti ir sestā līdz astotā vieta Austrumos, bet sliktākajā gadījumā – loterijas vai “play-in” turnīrā spēlējoša komanda. Ja Vašingtonas komandas lielais starpsezonas plāns ir tikai tā paša sastāva atgriešana, toties to darot ilgtermiņā, tā būtu milzīga kļūda. Es saprotu, ka “Wizards” vēlas turpināt būvēt komandu ap Bīlu, taču es neesmu pārliecināts, ka tas ir ceļš, kas novedīs pie panākumiem, uz kuriem viņi cer,” pārliecināts ir Saenss.

Gan Porziņģis, gan Kuzma demonstrē savu karjeras labāko sniegumu. Porziņģis 65 spēlēs vidēji guvis 23,2 punktus, izcīnījis 8,4 atlēkušās bumbas, atdevis 2,7 rezultatīvas piespēles un bloķējis 1,5 metienus, kamēr Kuzma 64 mačos izcēlies ar caurmērā 21,2 punktiem, 7,2 bumbām zem groziem un 3,7 rezultatīvām piespēlēm.

Avoti: Porziņģis ar “Wizards” uzsācis nopietnas diskusijas par jaunu līgumu

Apskatnieks: “Wizards” ir NBA gada stulbākā komanda – nesaprotu viņu sezonas jēgu

Sezonas beigām tuvojoties – vai “Wizards” ir laiks “iedarbināt tanku”?

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām