Apvienotās līgas pamatturnīra pēdējā dienā izšķirsies “Jūrmalas” liktenis

24/03/2019 10:19

OlyBet Latvijas – Igaunijas līgas čempionātā svētdien, 24. martā, notiks pamatturnīra pēdējās trīs spēles: plkst. 17:00 “Liepāja” – “Kalev/Cramo” un “Kalev/TLU” – “Parnu Sadam”, bet plkst. 17:30 “Latvijas Universitāte” – “AVIS Utilitas Rapla”. Noskaidrosies 7. un 8. vietas ieguvēji apvienotajā līgā, kā arī 6. vietas ieguvēji Latvijas komandu konkurencē.

“Liepāja” (7-20) – “Kalev/Cramo” (24-3), tiešraide “Delfi.lv”

Liepājniekiem uzvara dos iespēju spēlēt Latvijas čempionāta ceturtdaļfinālā, talliniešu pozīcijas tabulā rezultāts neietekmēs. Neklātienes interesenti – “Valmiera Glass/ViA”, kam Igaunijas komandas uzvara nodrošinās 6. vietu Latvijas komandu konkurencē un iespēju piedalīties izslēgšanas turnīrā.

“Liepāja” finiša taisnē uzvarējusi četrās spēlēs no astoņām, taču sezonas gaitā (ne)sastrādātais komandu nostādījis smagā situācijā. Tiesa, sensācija pēdējā mačā būtu efektīvs punkts pamatturnīram, un pagarinātu sezonu vismaz līdz aprīļa vidum. Džastinam Džonsonam vidēji spēlē 21,5 punkti, Andrašam Kavašam (16,6 un 5,4 atlēkušās), Toransam Rovam 12,9.

“Kalev/Cramo” komanda sešās dienās jau aizvadījusi četras spēles un tikko Ventspilī šķīrās no izredzēm tikt augstāk par 3. vietu. Vai pietiks motivācijas vēl vienai spēlei?

“Kalev/TLU” (12-15) – “Parnu Sadam” (12-15), tiešraide “Delfi.ee”

Uzvarētāji spēlēs ceturtdaļfinālā.

Neklātienes interesenti – “Jūrmala/Betsafe”. Tallinas komandas uzvaras gadījumā jūrmalnieki finišēs 7. vietā (ja “Rapla” pieveiks “Latvijas Universitāti”) vai vismaz 8. pozīcijā (ja “Rapla” zaudēs). Ja uzvarēs Pērnavas vienība, “Jūrmala/Betsafe” apvienotās līgas ceturtdaļfinālā spēlēs tikai gadījumā, ja “Rapla” zaudēs “Latvijas Universitātei”.

“Latvijas Universitāte” (9-18) – “AVIS Utilitas Rapla” (12-15), tiešraide “Delfi.lv”

“Latvijas Universitātei” jau droša 11. vieta kopējā konkurencē un 5. vieta starp Latvijas komandām. Raplas vienībai uzvara var dot iespēju spēlēt ceturtdaļfinālā, ja vien divu Igaunijas komandu divcīņā Tallinā virsroku gūs Pērnavas vienība.

“Latvijas Universitāte” pēdējās septiņās spēlēs izcīnījusi četras uzvaras, nodrošinot tiesības otro gadu pēc kārtas spēlēt Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīrā. Linardam Jaunzemam vidēji spēlē 18,7 punkti un 7,6 atlēkušās bumbas, Renāram Birkānam 13,6+5,2 piespēles.

Raplas vienība pēdējās piecās spēlēs izcīnījusi tikai vienu uzvaru pār Jēkabpils basketbolistiem, tiesa, pretiniekos bija tikai pirmā sešnieka komandas. Sezonas garumā līderi bijuši Hanters Mikelsons (14,4+7,2 atl.), Dominiks Hovkinss (14+6 piespēles) un Indreks Kajupanks (11,9). Ervīnam Jonātam 9,1+6,9 atl.

Informāciju sagatavoja: Basket.lv