Ar ko sākt, ja bērns vēlas spēlēt tenisu?

17/01/2024 13:33
Nokopēts
Teniss

Teniss kā sporta veids mūsdienās ir ļoti populārs. Spēlēt tenisu var ar dažādu mērķi, dažādos līmeņos un galvenais visa mūža garumā. Ikviena pazīstama tenisista ceļš uz sportiskiem panākumiem ir sācies agrā bērnībā ar vecākiem izteiktu vēlmi nodarboties ar šo dinamisko, vizuāli pievilcīgo un populāro sporta veidu. Vecāku nozīmi, sniedzot atbalstu un iedrošinājumu jaunajam tenisistam grūti pārvērtēt. Zināmā mērā tā ir nerakstīta vienošanās starp vecākiem un bērnu piedalīties viņa sportiskā izaugsmē un atbalstīt viņu visos iespējamos veidos. Tādēļ pirmie panākumi ir arī liels prieks jaunā tenisista vecākiem.

Kādā vecumā vislabāk sākt spēlēt tenisu?

Psihologi un pedagogi uzskata, ka labākais vecums, lai sāktu nodarboties ar profesionālo sportu ir 4 – 5 gadu vecumā. Saprotams, ka sākot treniņa nodarbības būtu pāragri cerēt, ka tieši Jūsu mazulis būs nākamais tenisa čempions, jo daudz svarīgāk šajā vecumā ir nodrošināt viņam kompleksu ķermeņa un mentālo attīstību. 

Mini teniss bērniem līdz 10 gadu vecumam ir pirmais līmenis, kurā apgūt tenisa spēles pamatprasmes. Mini tenisu spēlē uz mazāka laukuma. Tenisa bumbiņas un raketes ir mazāka izmēra, tādējādi arī maziem bērniem ir vieglāk apgūt spēles pamatelementus: atsitienu un servi.

Nodarbības speciāli paredzētas bērniem jau no 3 gadu vecuma.  Treniņos daudz rotaļu elementu, kas palīdz bērniem apgūt spēles tehnikas pamatus. Šajā apmācības posmā  rezultātiem nav lielas nozīmes, galvenais – bērna veselība un vispusīga attīstība.  Mini teniss ir arī jautra un sociāla aktivitāte, kas var palīdzēt bērniem attīstīt svarīgas dzīves prasmes, piemēram, komandas darbu, komunikāciju un veicināt vēlmi attīstīt savu sportisko meistarību.  

Mini tenisa priekšrocības:  apmācība notiek pēc modernas Eiropas apmācību metodikas;  ar tenisa inventāru, kas atbilst bērna vecumam, spējām un fiziskajam attīstības līmenim; dod turpmāku iespēju attīstīt tenisa spēles prasmes nākamā līmenī.  

Kas vecākiem jāzina par mini tenisu un aprīkojumu?

Mini tenisā apmācība ir sadalīta trīs posmos, katrā no tiem izmantojot atšķirīgu aprīkojumu un laukuma izmērus, kas pielāgoti bērnu vecumam un prasmju līmenim.

Pirmo posmu (Stage 3) apzīmē ar sarkanu krāsu : sarkanais mini teniss tiek spēlēts uz vismazākā laukuma ar vislēnākajām bumbiņām. Bumbiņas ir par  75% lēnāku saspiešanu nekā parastā tenisa bumbiņa. Tas nodrošina lēnāku spēli un tenisa apguvi vieglāku un visnotaļ jautru. Paredzēts 4 – 8 gadus veciem bērniem.

Otro posmu (Stage 2) apzīmē ar oranžu krāsu : spēlējot oranžo tenisu jau izmanto stingrākas bumbiņas un nedaudz lielāku laukumu. Mini tenisa bumbiņas ar oranžu atzīmi ir lieliski piemērotas bērniem vecumā no 5 līdz 8 gadiem. Tās ir vieglākas par standarta bumbiņām, tām ir mazāka saspiešana un lēnāks atspēriens. Tas bumbiņas padara par aptuveni 50 % lēnākas, tādējādi ļaujot bērniem labāk kontrolēt sitienus un uzlabot tenisa spēles taktiku. Piemērots 8 – 9 gadus veciem bērniem.

Trešo posmu (Stage 1)apzīmē ar zaļu krāsu: zaļo mini tenisu jau spēlē pilna izmēra kortā ar parastām tenisa bumbiņām, bet ar zemāku tīklu un mazāka izmēra raketēm. 10 gadus veciem jauniešiem.

Kādas raketes piemērotas mazajiem sportistiem?

Mini tenisa raketes ir izstrādātas tā, lai tās būtu vieglas, labi sabalansētas un piemērotas bērnu prasmju attīstībai. Tenisa raketes ir pieejamas dažādos izmēros un stilos atkarībā no bērna vecuma un prasmju līmeņa.

Mini tenisa raketes ir mazākas nekā parastās tenisa raketes, ar īsākiem rokturiem un mazāku galvu, lai tās būtu piemērotas bērnu plaukstām un rokām.

 

Šis ir reklāmraksts. 

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām