Arbitrāžas tiesa uz mūžu diskvalificē Krievijas mēdicīnas komisijas vadītāju

13/03/2017 19:12
Dopings, www.sportazinas.com

Sporta Arbitrāžas tiesa (CAS) pirmdien paziņoja par mūža diskvalifikācijas piespriešanu bijušajam Krievijas Vieglatlētikas federācijas (VFLA) Medicīnas komisijas vadītājam Sergejam Portugalovam, kurš tiek uzskatīts par atslēgas figūru Krievijas dopinga sistēmā.

Jau 2015.gadā, kad Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) pirmo reizi ziņoja par Krievijas sportā, tostarp vieglatlētikā, esošo valsts atbalstīto dopinga sistēmu, Portugalovs tika minēts kā viens no tiem, kurš vieglatlētus apgādājis ar aizliegtajām vielām.

WADA ieteica Portugalovam piespriest mūža diskvalifikāciju, jo izmeklēšanā atklājās, ka viņš ir apgādājis sportistus ar aizliegtajām vielām, kā arī piesedzis tos atlētus, kuriem bijušas pozitīvas dopinga analīzes, pretī prasot finansiālu atlīdzību. Tāpat WADA ieguva pierādījumus, ka Portugalovs ne tikai izplatījis un administrējis aizliegto vielu piegādi, bet dažos gadījumos arī pats injicējis sportistiem dopingu saturošus preparātus.

Portugalovam mūža diskvalifikācija stājusies spēkā ar 10.martu.

LETA jau ziņoja, ka Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) 2015.gada novembrī diskvalificēja VFLA, aizliedzot tās sportistiem piedalīties starptautiskās sacensībās, kā rezultātā Krievijas vieglatlētu komanda pērn augustā nepiedalījās Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. Diskvalifikācija ir spēkā joprojām, tiesa, atļaujot dažiem krievu atlētiem starptautiskās sacensībās startēt zem neitrāla karoga. Šāda iespēja ir dota pieciem krievu vieglatlētiem, taču regulāri to izmanto tikai tāllēcēja Darja Kļišina, kura startēja arī Riodežaneiro.

Jau vēstīts, ka Krievijas sportu pēdējos divos gados ir satracinājuši pamatīgi dopinga skandāli, jo WADA neatkarīgā izmeklēšanas komisija guva pierādījumus, ka Krievijā vairākus gadus darbojusies valsts atbalstīta dopinga sistēma. WADA paziņoja, ka laika posmā no 2011. līdz 2015.gadam vairāk kā 1000 Krievijas sportisti 30 sporta veidos piedalījušies valsts izveidotā un atbalstītā dopinga sistēmā, kurā līdzdarbojās gan Krievijas Antidopinga aģentūra (RUSADA), gan Krievijas Sporta ministrija, gan Krievijas Federālais drošības dienests (FSB) un Maskavas Antidopinga laboratorija.

Pēc savas izmeklēšanas WADA apturēja RUSADA darbību, kura joprojām nav atjaunota, un kā pirmdien izteicās WADA vadītājs Kreigs Rīdijs, Krievijai joprojām jāpaveic liels darbs, lai viņu valsts Antidopinga aģentūras darbība tiktu atjaunota starptautiskā līmenī.

Kā norāda Rīdijs, tad RUSADA joprojām nav spējusi pierādīt, ka tās darbība netiek iespaidota no citām organizācijām.

“RUSADA joprojām ir nepieciešams paveikt lielu darbu, lai pierādītu, ka viņu darbība ir neatkarīga,” pirmdien WADA simpozijā Lozannā sacīja Rīdijs, piebilstot, ka Maskavā strādā divi WADA darbinieki, kuri uzrauga RUSADA darbības atjaunošanu.

Iepriekš WADA ziņoja, ka RUSADA diskvalifikācija netiks atcelta līdz brīdim vismaz līdz novembrim.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Zemgus Girgensons
05/10/2022 08:11

Girgensons negatīvs “Sabres” uzvarā pārbaudes spēlē (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālajā hokeja līgā (NHL) Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres” ar 4:2 pārspēja Karolīnas “Hurricanes”. Jau pirmajā periodā “Sabres” panāca trīs vārtu pārsvaru, atzīmējoties Vinijam Hinostrozam, Teidžam Tompsonam un…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām