Argentīna mačā pret Čīli godina leģendāro Maradonu

04/06/2021 17:25
Djego Maradonas statuja

Argentīnas izlase aizvadījusi pirmo spēli pēc Djego Maradonas nāves, īpaši pieminot pērn novembrī mirušo futbola leģendu. Lai gan Lionels Mesi izpildīja precīzu 11 metru soda sitienu, Argentīna nospēlēja neizšķirti 1:1 (1:1) ar Čīli, palaižot garām iespēju ierindoties pirmajā vietā Pasaules kausa Dienvidamerikas kvalifikācijas turnīrā.

Pirms spēles Argentīnas izlase apmeklēja pērn novembrī 60 gadu vecumā mirušā Maradonas pieminekli, bet laukumā devās kreklos, kurus rotāja Maradonas attēls, viņa numurs #10, kā arī Maradonas dzimšanas gads un bezgalības simbols “1960 – 8”. Covid-19 drošības pasākumu dēļ spēle notika bez klātienes skatītājiem.

Mesi, kuram spēlē bija vēl vismaz četras lieliskas vārtu gūšanas iespējas, 24.spēles minūtē pārspēja bijušo “Barcelona” un Mančestras “City” vārtsargu Klaudio Bravo, tomēr pārsvaru argentīniešiem izdevās noturēt vien 12 minūtes, kad Milānas “Inter” uzbrucējs Aleksis Sančess precīzi raidīja bumbu Emiliano Martinesu no Birmingemas “Aston Villa” sargātajos vārtos.

Pasaules kausa Dienvidamerikas kvalifikācijā pašlaik līdere ar 12 punktiem ir Brazīlija, kas uzvarējusi pēdējās četrās spēlēs un sestdien sacentīsies ar Ekvadoru. Argentīnai pēc piecām aizvadītām spēlēm ir 11 punkti, Ekvadora ir trešajā vietā ar deviņiem punktiem, Paragvajai, Urugvajai un Kolumbijai ir septiņi punkti.

Turnīra beigās vienādu punktu gadījumā vietu sadalījums tiks noteikts pēc vārtu attiecības. 2022.gada Pasaules kausam kvalificēsies pirmo četru vietu ieguvējas, bet piektās vietas ieguvēja piedalīsies turnīrā, kura pirmās divas vietas ieguvušās izlases arī kvalificēsies prestižajām sacensībām.