Argentīna pārliecinoši apspēlē Venecuēlu un sasniedz PK ceturtdaļfinālu

06/09/2019 16:55

Argentīnas vīriešu basketbola izlase piektdien svinēja uzvaru Pasaules kausā (PK) otrā posma pirmajā spēlē, tādējādi nodrošinot sev un Polijai ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu.

Argentīnieši I apakšgrupas mačā ar rezultātu 87:67 (17:12, 21:13, 25:22, 24:20) guva virsroku pār Venecuēlu.

Argentīnas izlasē rezultatīvākais ar 25 punktiem bija Gabriels Deks, 15 punkti bija Luisam Skolam, bet ar 12 punktiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Fakundo Kampaco. Venecuēlai 19 punktus sameta Mihaels Karrera.

Argentīnieši jau no pirmajām minūtēm apliecināja savu dueļa favorītu statusu un bija vadībā teju spēli, neatstājot venecuēliešiem nekādas cerības.

Jau ziņots, ka Polija I apakšgrupā pirmajā mačā ar rezultātu 79:74 (16:22, 18:18, 19:17, 26:17) pārspēja Krievijas izlasi, kurai tas bija jau otrais zaudējums četrās spēlēs.

Rezultatīvākais Polijas izlasē ar 18 gūtiem punktiem rezultatīvākais bija Adams Vačinksis, bet Mateušs Poņitka izcēlās ar 14 puntkiem un deviņām atlēkušajām bumbām.

Zīmīgi, ka poļi Pasaules kausa izcīņā atgriezušies pēc 52 gadu pārtraukuma, iepriekšējo reizi arī spēlējot labāko astotniekā. Tikmēr Argentīnai šis ir pirmais ceturtdaļfināls kopš 2010.gada.

Apakšgrupā ar četrām uzvarām četrās spēlēs vadībā ir Polija un Argentīna, kuras iekļuvušas ceturtdaļfinālā, bet pa diviem panākumiem ir Krievijai un Venecuēlai, kuras zaudējušas cerības sasniegt ceturtdaļfinālu.

Tikmēr J grupā graujošu uzvaru izcīnīja Serbija, kas ar rezultātu 90:47 (23:14, 26:12, 22:13, 19:8) sagrāva Puertoriko.

Serbijas izlasē ar 18 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām izcēlās Nemanja Bjelica, Bobans Marjanovičs sameta 16 punktus, bet 14 punktus un desmit atlēkušās bumbas iekrāja Nikola Jokičs.

Savukārt Puertoriko izlasē 11 punktus guva Davids Huertas, bet vēl septiņus pievienoja Hianam Klavels.

Serbijai šis bija jau ceturtais panākums šajā turnīrā, kamēr Puertoriko iepriekš izcīnīja divus panākumus. Bez šīm abām izlasēm J grupā spēlē arī Spānija un Itālija.

Citā mačā, kurā komandas jau cīnās par 17.-32.vietu Nigērija M grupas pirmajā spēlē ar rezultātu 83:66 (24:18, 13:17, 26:11, 20:20) pieveica Kotdivuāras komandu.

Uzvarētāju rindās 15 punktus guva Namdi Vinsents, bet Alfaru Amins un Ekpe Udohs izcēlās ar 13 punktiem. Aminu arī izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas un vēl četras reizes rezultatīvi piespēlēja. Kotdivuāras izlasē Deons Tompsons guva 19 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, bet Muhameds Kone pievienoja 12 punktus.

Nigērijas izlasei šis bija otrais panākums četrās spēlēs, bet Kotdivuāra piedzīvojusi zaudējumus visos četros mačos. M apakšgrupā vēl spēlē arī Dienvidkoreja un mājiniece Ķīna.

Visbeidzot N apakšgrupā savu pirmo spēli aizvadīja Irānas izlase, kas ar rezultātu 71:62 (19:17, 9:12, 20:16, 23:17) pārspēja Angolu.

Irānas izlasē 21 punktu guva Muhamadsamads Niks Hahbrahami, bet zaudētājiem ar 17 punktiem izcēlās Karloss Morē.

Angolas izlase šajā turnīrā tikusi pie viena panākuma, bet Irāna savu pirmo panākumu nopelnīja ar uzvaru pār Angolu. Vēl N grupā spēlēs arī Tunisija un Filipīnas.

Šī ir pirmā Pasaules kausa izcīņa, kurā piedalās 32 izlases. Visas komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm, kuras aizvadīs viena apļa turnīru, pēc kura katras grupas divas labākās valstsvienības turpinās cīņu par 1.-16.vietu.

Iepriekšējā PK izcīņā, kas notika 2014.gadā uzvaru otro turnīru pēc kārtas izcīnīja ASV izlase.

Pasaules kausa finālturnīrā kopumā piedalīsies 32 izlases, sacensībām notiekot astoņās dažādās Ķīnas pilsētās.