Argentīnas izlases galvenais treneris: Dončičs ir labākais basketbolists pasaulē

26/07/2021 13:29
Serhio Ernandess un Luka Dončičs

Argentīnas basketbola izlases galvenais Serhio Ernandess pēc piedzīvotā zaudējuma Slovēnijas valstsvienībai Tokijas olimpisko spēļu turnīrā atzinis, ka Luka Dončičs ir labākais spēletājs pasaulē.

Jau vēstīts, kaslovēņi ar 118:100 pārliecinoši pārspēja Argentīnas valstsvienību. Dončičs cīņu noslēdza ar 48 punktiem, 11 bumbām zem groziem un piecām rezultatīvām piespēlēm. Slovēņu talantam pietrūka septiņi punkti, lai sasniegtu olimpisko spēļu rekordu gūtajos punktos. Rekords joprojām pieder Brazīlijas pārstāvim Oskaram Šmitam, kurš 1988. gadā pret Spāniju spēja iemest 55 punktus.

“Teicu šo jau pirms diviem gadiem, ka Dončičs ir labākais basketbolists pasaulē, ieskaitot NBA,” pēc dueļa izteicās Ernandess. “Ja gadījumā, kādam vēl bija šaubas, tad tagad tās vairs nav. Viņš ir labākais spēlētājs pasaulē. Mēs izmēģinājām visu, ko parasti daram pret normālu spēlētāju, bet viņš nav normāls spēlētājs.”

Spēles izskaņā vēl bija atlicis pietiekami daudz laika, lai Dončičs varētu pārspēt arī Šmita uzstādīto 55 punktu rekordu, tomēr viņš pēdējās minūtes pavadīja uz rezervistu soliņa, taču arī pats basketbolists nebija ieinteresēts rekorda dēļ gūt vēl vairāk punktus. “Man ir vienalga par rekordiem. Mēs izcīnījām uzvaru un tas ir tas, kāpēc mēs šeit esam ieradušies,” īss atbildē bija Dončičs.

Olimpiskajā turnīrā piedalās 12 izlases, kas sadalītas trīs apakšgrupās pa četrām komandām katrā. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas divas labākās komandas, kā arī divas no trim trešo vietu ieguvējām. Pēdējo trīs olimpisko spēļu čempioni ir ASV basketbolisti.