Arī ar trīsreiz samazinātu algu Mozjakins ir viens no pelnošākajiem hokejistiem komandā

26/05/2020 17:41

Leģendārais krievu hokeja uzbrucējs Sergejs Mozjakins ir otrs pelnošākais spēlētājs Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubā Magņitogorskas “Metallurg”, atklājis vienības viceprezidents Sergejs Lasjkovs.

Jau ziņots, ka šodien 39 gadus vecais Mozjakins lika parakstu zem viena gada līguma ar Magņitogorskas klubu. Neoficiālā informācija liecina, ka neilgi pirms tika panākta vienošanās, “Metallurg” samazināja piedāvājumu gada algai no 60 miljoniem rubļu līdz 50 miljoniem (640 tūkstošiem eiro).

“Pārrunu gaitu ietekmēja algu griestu ieviešana, to noteikti jāņem vērā. Sergeja parakstītais līgums atstāja viņu komandas dārgāko spēlētāju sarakstā. Vairāk par Mozjakinu pelna tikai vārtsargs Vasilijs Košečkins,” norādīja Lasjkovs. Tajā pašā laikā viņš atzīmēja, ka par labu sportisko rezultāti sasniegšanu visi “Metallurg” hokejisti tiks dāsni prēmēti.

Neoficiālā informācija liecina, ka aizvadītajā sezonā Mozjakina alga bija 180 miljoni rubļu sezonā. Pēc vecā kursa tie ir 2,57 miljoni eiro, pēc jaunā – 2,32 miljoni eiro. Neviens cits KHL hokejists lielāku atalgojumu nesaņēma.

No nākamās sezonas KHL ir ieviesusi algu griestus 900 miljonu rubļu apmērā – ap 11,6 miljoniem eiro. Aizvadītajā sezonā astoņiem klubiem bija lielāks algu budžets, kas liek komandām pārskatīt savas līgumatiecības ar zvaigznēm.

Aizvadītajā sezonā 57 spēlēs Mozjakins iekrāja 41 (15+26) punktus. “Metallurg” pēc regulārā KHL čempionāta rezultātiem sasniedza izslēgšanas spēles, bet jau Gagarina kausa izcīņas 1/8 finālā zaudēja Kazahstānas “Barys” ar rezultātu 1-4 sērijā.

Mozjakins Magņitogorskā spēlē kopš 2011. gada, uzbrucējs ir kļuvis par divkārtēju Gagarina kausa ieguvēju. 39 gadus vecais krievs ir visu laiku rezultatīvākais KHL hokejists. Viņš 647 spēlēs atzīmējies ar 735 (341+394) punktiem. Viņa tuvākajam sekotājam Vadimam Šipačovam ir 569 (183+386) punkti.

Pieslēgties

Dienas fokusā

19/04/2021 15:05

“Dinamo” pagarina līgumus ar vairākiem spēlētājiem, tostarp veterānu Sotnieku

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas “Dinamo” pagarinājusi līgumus ar četriem hokejistiem – uzbrucējiem Nikolaju Jeļisejevu un Danielu Bērziņu, kā arī aizsargiem Kristapu Sotnieku un Kristapu Zīli. Jau ziņots, ka…