Arī CSKA hokejisti nonāk vienas uzvaras attālumā no Gagarina kausa izcīņas pusfināla

18/03/2015 10:20

Vienas uzvaras attālumā no Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas pusfināla nonākusi regulārā čempionāta uzvarētāja Maskavas CSKA, kas otrās kārtas ceturtajā mačā otrdien ar 2:0 (1:0, 0:0, 2:0) izbraukumā pārspēja Helsinku “Jokerit” no Somijas, līdz ar to sērijā līdz četrām uzvarām panākot jau 3-1.

Mača rezultāts šajā cīņā tika atklāts desmitajā minūtē, kad izcēlās Sīmons Hjalmarsons, taču dueļa turpinājumā rezultāts ilgu laiku palika nemainīgs. Lai gan arī “Jokerit” komandai bija vairākas labas izdevības gūt vārtus, tās tā arī palika neizmantotas, turklāt 52.mīnūtē Hjalmarsons guva savus un Maskavas kluba otros vārtus.

Pēc dažām minūtēm CSKA pamanījās izmantot vairākumu, vārtus gūstot Igoram Grigorenko, tādejādi kliedējot šaubas par šī dueļa uzvarētāju.

CSKA vārtos Staņislavs Gaļimovs atvairīja visus 17 “Jokerit” hokejistu metienus.

Šīs sērijas nākamais – piektais – mačs, kas var būt noslēdzošais, norisināsies ceturtdien Maskavā.

Kā zināms, uzvaru Austrumu konferences ceturtajā pusfināla mačā otrdien izcīnīja Novosibirskas “Sibirj” vienība, kas viesos ar 3:2 (2:1, 0:1, 0:0, 1:0) pagarinājumā pārspēja pagājušā gada Gagarina kausa ieguvēju Magņitogroskas “Metallurg”, sērijā līdz četrām uzvarām panākot jau 3-1.

“Sibirj” izvirzījās vadībā jau pirmā perioda otrajā minūtē, kad vārtu priekšā veiksmīgi nospēlēja Dmitrijs Kugriševs. Pirmās trešdaļas 17.minūtē Novosibirskas vienības pārsvaru dubultoja zviedrs Patriks Herslijs, kurš vairākumā bija precīzs, metot no tālienes. Tiesa, pēc divām minūtēm “Metallurg” vienus vārtus atguva, kad vairākumā burzmu vārtu priekšā izmantoja Deniss Zaripovs.

Otrā perioda 17.minūtē mājinieku komandas labā atkal vairākumu izmantoja Zaripovs, kurš panāca neizšķirtu 2:2. Savukārt spēles trešajā trešdaļā vārti netika gūti, un komandām bija jāizvada papildlaiks līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem.

Jau papildlaika 22.sekundē ripu uzbrukuma zonā saņēma un precīzs bija “Sibirj” spēlētājs Renāts Mamaševs, panākot 3:2 savas vienības labā un izcīnot tai trešo uzvaru izslēgšanas spēļu sērijā.

Šīs sērijas piektais mačs, kas var būt noslēdzošais, ceturtdien norisināsies Novosibirskā.

Tikmēr uzvaru KHL Austrumu konferences ceturtajā pusfināla mačā otrdien izcīnīja Kazaņas “Ak Bars”, kas viesos ar 3:1 (1:0, 2:0, 0:1) pārspēja Omskas “Avangard”, tādā veidā sērijā līdz četrām uzvarām panākot vadību ar 3-1.

Mača rezultātu jau spēles otrajā minūtē atklāja Mihails Gluhovs, kurš pirmais nonāca pie pretinieku komandas vārtsarga atsistās ripas, kuru pats bija raidījis vārtu virzienā. Otrā perioda astotajā minūtē pārsvaru dubultoja Sergejs Kosticins. Pēc četrām minūtēm no zilās līnijas precīzu metienu izdarīja Stepans Zaharčuks, panākdams jau 3:0 “Ak Bars” labā.

Kad līdz trešās trešdaļas beigām bija palikušas mazāk nekā divas minūtes, mājinieku labā vārtus guva Kirils Semjonovs, kura “goda vārti” izrādījās pēdējie šajā mačā, un “Avangard” piekāpās ar 1:3.

Zīmīgi, ka “Ak Bars” vārtsargam Andešam Nilsonam pietrūka vien 105 sekunžu, lai izcīnītu otro “sauso” uzvaru pēc kārtas.

Jau ziņots, ka pirmdien KHL Rietumu konferences ceturtajā pusfināla mačā latviešu uzbrucēju Mārtiņa Karsuma un Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Maskavas “Dinamo”, kuru trenē Latvijas speciālisti Harijs Vītoliņš un Viktors Ignatjevs, ar 1:6 savās mājās zaudēja Sanktpēterburgas SKA vienībai. Sērijā ar 3-1 vadībā ir Sanktpēterburgas klubs.

KHL izslēgšanas spēles no Latvijas pārstāvju komandām turpina tikai Maskavas “Dinamo”. Turpretī latviešu speciālista Pētera Skudras trenētā Ņižņijnovgorodas “Torpedo” no Gagarina kausa izcīņas jau izstājusies, tāpat kā Latvijas izlases aizsargu Artūra Kuldas pārstāvētā Ufas “Salavat Julajev” un Oskara Bārtuļa vienība Astanas “Baris” no Kazahstānas.