Arī Dāvis Bertāns NBA izslēgšanas mačus sāk ar uzvaru

14/04/2019 08:00

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns sestdien aizvadīja savu šīs sezonas pirmo Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas spēli.

Bertāna pārstāvētā Sanantonio “Spurs” vienība ar rezultātu 101:96 apspēlēja Denveras “Nuggets”, sērijā līdz četrām uzvarām panākot pārsvaru ar 1-0.

Bertāns laukumā pavadīja 19 minūtes un 41 sekundi. Šajā laikā viņš guva piecus punktus, realizējot vienu no diviem trīspunktu metieniem un divus no trijiem soda metieniem. Bertānam arī viena atlēkusī bumba, divas rezultatīvas piespēles, viens bloķēts metiens, kā arī trīs piezīmes. Ar Dāvi laukumā “Spurs” guva par septiņiem punktiem vairāk nekā ielaida.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 18 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām bija Demars Derozans, kuram pietrūka četru rezultatīvu piespēļu līdz “triple-double”. Vēl ar 16 punktiem izcēlās Deriks Vaits, bet katrs pa 15 punktiem guva Lamarkuss Oldridžs un Brīns Forbss.

Savukārt “Nuggets” sastāvā “triple-double” sakrāja komandas zvaigzne Nikola Jokičs, kuram desmit punkti, 14 atlēkušās bumbas un 14 rezultatīvas piespēles. Rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Garijs Hariss, 17 punktus pievienoja Džamals Marejs, bet 15 punkti un desmit atlēkušās bumbas Vila Bārtona kontā.

Spēle kopumā bija līdzīga, tomēr tikai pirmajā ceturtdaļā “Nuggets” uz īsi brīdi bija vadībā. Pārējā laikā pārsvars piederēja “Spurs” komandai. Tostarp noslēdzošās ceturtdaļas beigu daļā, kad rezultāts bija 90:87 “Spurs” labā, Bertāns realizēja ļoti svarīgu tālmetienu.

Spēles izskaņa gan bija spraiga, jo “Nuggets” spēja pietuvoties līdz 96:97, rezultātu samazinot līdz minimumam, taču noslēdzošos četrus punktus “Spurs” pēdējo septiņu minūšu laikā guva ar soda metienu palīdzību, kurus izšķirošajos momentos ar 100% precizitāti realizēja Oldridžs un Vaits.

NBA šosezon Bertāns regulārajā sezonā nospēlēja 76 mačus, vidēji gūstot 8,0 punktus un sakrājot 3,5 atlēkušās bumbas. Tāpat Bertāna rēķinā 1,3 rezultatīvas piespēles.

Savukārt “Spurs” (48-34) regulārajā sezonā Rietumos finišēja septītajā vietā, kamēr “Nuggets” (54-28) bija otrajā pozīcijā.