Arī Francijas čempionāta futbolistiem samazinās atalgojumu

Francijas Nacionālā profesionālo futbolistu savienība () trešdien paziņoja, ka vietējā čempionāta klubi un spēlētāji panākuši vienošanos par atalgojuma samazināšu.

“Esam vienojušies par iepriekš paustajām rekomendācijām. Aprīlī spēlētāji saņems mazāku atalgojumu, lai klubi vieglāk pārciestu pandēmijas periodu un tā radītās sekas nākotnē,” teica UNFP prezidents Filips Piats.

Klubi un spēlētāju pārstāvji panākuši vienošanos, kas nosaka, ka uz neilgu laiku futbolisti saņems mazāku atalgojumu, taču tas tiks izmaksāts vien pēc televīzijas translāciju ienākumu saņemšanas.

Francijas futbola čempionāts tika apturēts pagājušā mēneša vidū, un kopš tā laika vieni no lielākajiem spēļu translētājiem – “Canal+” un “beIN Sports” – “iesaldējuši” maksājumus līgai.

Tiek vēstīts, ka spēlētāji, kuru atalgojums mēnesī pārsniedz 100 000 eiro, saņems par 50% mazāku algu, savukārt futbolistiem ar mazākiem ik mēneša ienākumiem draud līdz 20% algas samazinājums. Tikmēr sportisti, kuri mēnesī saņem 10 000 un mazāk tūkstošus, no algas nenāksies šķirties.

Francijas Darba likums nosaka, ka šāda veida vienošanās nedrīkst uzspiest darba ņēmējiem, taču UNFP prezidents bija pārliecināts, ka vairums atbalstīs šo ieceri.

“Iesakām spēlētājiem pieņemt šo lēmumu, lai pasargātu citus no atlaišanas,” teica Piats. “Bez pagaidu risinājuma cietīs visa nozare.”

Vieni no vadošajiem Francijas klubiem Lionas “Olympique” un Marseļas “Olympique” jau iepriekš izmantojuši valdības atbalsta programmu, kā rezultātā futbolistiem tiek izmaksāti vien 70% no ik mēneša atalgojuma, kamēr atlikušo daļu sedz valsts. Likums gan nosaka, ka valsts vienai personai mēnesī nedrīkst izmaksāt vairāk par 4850 eiro.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par