Arī Japāna nesūtīs valdības delegāciju uz Pekinas olimpiskajām spēlēm

24/12/2021 09:57
Pekinas olimpiskās spēles

 Japāna nesūtīs valdības delegāciju uz februārī paredzētajām 2022.gada Pekinas ziemas olimpiskajām spēlēm, piektdien paziņojusi Tokija, un sagaidāms, ka tas vēl vairāk saasinās tās attiecības ar Pekinu.

Japāna šo lēmumu pieņēmusi, sekojot ASV, kas Ķīnas pieļauto cilvēktiesību pārkāpumu dēļ paziņojušas par Pekinas olimpisko spēļu diplomātisko boikotu.

Tokija uz Pekinu tomēr nosūtīs dažas amatpersonas, kas tieši saistītas ar olimpiskajām spēlēm, preses konferencē pavēstīja kabineta vecākais sekretārs Hirokazu Matsuno. Viņu vidū būs 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu organizācijas komitejas vadītājs Seiko Hasimoto, kā arī nacionālo olimpisko un paraolimpisko komiteju vadītāji. “Japāna uzskata, ka Ķīnai ir svarīgi nodrošināt brīvību, cilvēka pamattiesību un likuma varas ievērošanu, kas ir starptautiskās sabiedrības universālās vērtības,” uzsvēra Matsuno.

Vienlaikus viņš norādīja, ka Japānas valdības delegācijas atteikšanās doties uz Pekinu nav saistīta ar kādu “konkrētu terminu”, ļaujot noprast, ka Tokijas lēmumu nevajadzētu kvalificēt kā “boikotu”. Tokija parasti ietur mērenāku toni jautājumos, kas saistīti ar cilvēktiesībām Ķīnā, ņemot vērā Japānas atkarību no tās preču noieta Ķīnas tirgū.

Taču valdošās Liberāldemokrātiskās partijas rindās pieaug spiediens uz premjerministru Fumio Kisidu, lai panāktu stingrāku nostāju attiecībās ar Pekinu.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Ukrainas basketbola izlase
18/05/2022 11:32

Jūlijā Rīgā norisināsies Ukrainas basketbola izlases Pasaules kausa kvalifikācijas spēles

Jūlija sākumā Ukrainas basketbola valstsvienība galvenā trenera Ainara Bagatska vadībā “Arēnā Rīga” aizvadīs Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra spēles ar Gruzijas izlasi (1. jūlijā) un Spānijas izlasi (7. jūlijā). Spēles…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…