Arī Kanāda lemj par Pekinas OS diplomātisko boikotu

09/12/2021 08:37
Pekinas olimpiskās spēles

Kanāda pievienosies ASV, Lielbritānijai un Austrālijai Pekinas ziemas olimpisko spēļu diplomātiskajā boikotā, trešdien paziņojis Kanādas premjerministrs Džastins Trudo.

Baltais nams, Lielbritānijas valdība un Austrālijas valdība nolēma nesūtīt diplomātiskos vai oficiālos pārstāvjus uz spēlēm Pekinā, protestējot pret Ķīnas pastrādātajiem cilvēktiesību pārkāpumiem Siņdzjanas reģionā. Ķīna solījusi stingrus pretpasākumus šim boikotam. Trudo sacīja, ka Kanādas valdība pēdējo mēnešu laikā ir apspriedusi šo jautājumu ar sabiedrotajiem. “Mēs esam ļoti nobažījušies par atkārtotiem cilvēktiesību pārkāpumiem, ko pastrādā Ķīnas valdība. Viņiem nevajadzētu būt pārsteigtiem, ka mēs nesūtīsim diplomātiskos pārstāvjus,” paziņoja Trudo.

Diplomātiskais boikots neietekmēs Kanādas, ASV, Lielbritānijas un Austrālijas atlētu iespējas piedalīties olimpiskajās spēlēs. Tiesību aizstāvju organizācijas ir aicinājušas pilnībā boikotēt 2022.gada ziemas olimpiskajās spēles Pekinā, norādot uz Ķīnas pastrādātajiem cilvēktiesību pārkāpumiem pret uiguriem un demokrātisko protestu un disidentu apspiešanu Honkongā.

Pēdējo gadu laikā vairāki simti uiguru, kazahu un hueju liecinājuši, ka viņi Sjiņdzjanas provincē ieslodzīti internēto nometnēs valdības īstenotās etnisko minoritāšu piespiedu asimilācijas kampaņas ietvaros. Ķīnas valdība skaidro, ka šīs nometnes, kurās kopš 2017.gada bijis vairāk nekā miljons cilvēku, patiesībā ir “profesionālās izglītības centri” un to darbības mērķis ir ekstrēmisma un terorisma izskaušana.

Pieslēgties

Dienas fokusā

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…