Arī NBA spēlētāji varētu zaudēt daļu no algas

Kristaps Porziņģis, sportazinas.com
Kristaps Porziņģis | Foto: Dalasas Mavericks

Nacionālās basketbola asociācijas () klubi varētu samazināt spēlētājiem algas, jo koronavīrusa Covid-19 pandēmijas laikā komandu reāli ienākumi stipri atpaliek no plānotiem, ziņo ESPN apskatnieks Adrians Vodžnarovskis.

Viņš vēsta, ka klubi saņēmuši vēstuli ar turpmāko rīcības plānu. Tajā rakstīts, ka līdz 1. aprīlim algas tiks izmaksātas pilnā apmērā, taču turpinājumā atalgojums varētu tikt samazināts. Šāda iespēja ir ierakstīta līgumā starp līgu un spēlētāju arodbiedrību. Vienošanās paredz, ka nepārvaramas varas apstākļos (karš, dabas katastrofas, epidēmijas un pandēmijas) klubiem atļauts ieturēt no algas 1,08% par katru neaizvadītu maču. Procents tiek skaitīts pēc formulas “1/92,6”, kur 92,6 ir līgumā ierakstīts komandas vidējais maču skaits – piecas pārmssezonas spēles, 82 – pamatturnīrā un vidēji 5,6 – “play-off” turnīrā.

Ja šāds scenārijs tiktu piemērots, tad Dalasas “Mavericks” spīdeklis Kristaps Porziņģis par katru neaizvadītu spēli nesaņemtu ap 295 tūkstošiem dolāru (ap 274 tūkstošiem eiro), bet Vašingtonas “Wizards” basketbolists – ap 75,6 tūkstošiem dolāru (ap 70,2 tūkstošiem eiro).

Cits ESPN žurnālists Bobijs Markss ziņo, ka šajā gadījumā būs cits scenārijs. Tie basketbolisti, kuri izvēlējušies saņemt algu divas reizes mēnesī (kopā 12 maksājumi sešu mēnešu laikā), varētu zaudēt līdz 10% no ikmēneša ienākumiem, savukārt tie, kuri izvēlējušies saņemt algu visa gada laikā, proti, 12 mēnešus, varētu zaudēt līdz 40% no ikmēneša ienākumiem.

Šobrīd Covid-19 pandēmijas dēļ pārtrauktas ir teju visas pasaules sporta sacensības, ieskaitot tādus prestižus turnīrus kā Nacionālā basketbola asociācija (NBA), Nacionālā hokeja līga (NHL) un UEFA Čempionu līga. Atcelts arī, piemēram, šogad paredzētais Eiropas čempionāts futbolā un pasaules čempionāts hokejā.

Latvijā oficiāli šobrīd ir konstatēti 124 koronavīrusa gadījumi, no kuriem viens cilvēks ir izārstējies. Mirušo pagaidām mūsu valstī vīrusa dēļ nav. Pasaules veselības organizācija (WHO) pavēstījusi, ka Eiropa šobrīd ir vīrusa epicentrs.

Savukārt ASV konstatēti 26 892 saslimšanas gadījumi. 178 cilvēki izārstējušies, bet 348 – miruši.

Medijs: Šmita komandas spēlētājiem varētu tikt samazinātas algas

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par