Arī Serbija izrāda velmi rīkot olimpiskās kvalifikācijas turnīru basketbolā

Serbijas izlases līdzjutēji, sportazinas.com
Serbijas izlases līdzjutēji | Foto: FIBA

Serbijas basketbola federācijas prezidents Predrags Daņilovičs šodien notikušajā preses konferencē apstiprinājis, ka Serbija ir viena no kandidātēm uz olimpiskās kvalifikācijas basketbola turnīra rīkošanu.

“Esmu runājis ar Olimpiskās komitejas prezidentu par to, ka mēs piesākamies viena no olimpiskās kvalifikācijas turnīra rīkošanai. Mums ir absolūts organizatoriskais un finansiālais atbalsts no valsts, par ko esmu ļoti pateicīgs,” pateica Daņilovičs.

Pēc pagājušajā nedēļā aizvadītā Pasaules kausa (PK), Olimpiādei automātiski jau kvalificējušās astoņas komandas – Japāna (rīkotāji), ASV, Austrālija, Francija, Spānija, Argentīna, Irāna un Nigērija.

Atlikušās četras komandas tiks noskaidrotas četros olimpiskās kvalifikācijas turnīros, kuros kopumā piedalīsies 24 izlases. Šajos turnīros piedalīties varēs 16 izlases, kuras Pasaules kausā finišēja ārpus labāko astotnieka, kā arī astoņas valstsvienības no katra reģiona – pa divām no Āfrikas, Amerikas, Āzijas un Okeānijas un Eiropas.

Saskaņā ar sasniegtajiem rezultātiem Pasaules kausā no Āfrikas reģiona olimpiskās kvalifikācijas turnīrā piedalīsies trīs izlases, no Amerikas septiņas, no Āzijas un Okeānijas trīs, bet no Eiropas veselas 11 valstsvienības.

Visām ieinteresētajām federācijām pieteikumi jāiesniedz līdz novembrim, bet rīkotāji tiks paziņoti martā. Oficiāli par savu interesi organizēt vienu no turnīriem paziņojusi arī Lietuva. Kaimiņvalsts basketbola federācijas prezidents Arvīds Sabonis atklāja, ka Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) sacensību sākotnējās izmaksas redz aptuveni 2,3 miljonu eiro apmērā, bet kopējās izmaksas varētu pieaugt līdz trim miljoniem.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par