Sevastova iekļūst Maiami “WTA 1000” turnīra trešajā kārtā

26/03/2021 08:42
Anastasija Sevastova

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova ceturtdien Maiami “WTA 1000” turnīra otrās kārtas spēlē izcīnīja uzvaru. Ranga 57.rakete Sevastova otrajā kārtā ar 1:6, 6:2, 6:3 uzvarēja talantīgo amerikānieti Koko Gofu (WTA 36.), kurai bija piešķirts 31.numurs.

Pirmajā setā Gofa pretiniecei pirmo servi atņēma otrajā geimā, bet trīs izspēles vēlāk Sevastovai ar trim mēģinājumiem neizdevās iegūt pirmo breiku. Īsi pēc tam liepājniece zaudēja arī savu trešo servi, setā piekāpjoties ar 1-6. Otrā seta trešajā geimā Gofa ar trešo mēģinājumu panāca 2-1, bet Sevastova brīdi vēlāk atspēlēja zaudēto servi. Gofa savu servi nespēja nosargāt sestajā un astotajā geimā, kamēr Sevastova nosargāja savas divas atlikušās serves. Trešā seta ievadā Sevastova zaudēja servi un uz brīdi bija iedzinējos ar 1-3, taču sestajā geimā ar trešo mēģinājumu izdevās panākt neizšķirtu 3-3.

Astotajā geimā Sevastova ātri panāca 40:0, bet īsi pēc tam atņēma amerikānietei servi, panākot jau drošo 5-3. Nākamais bija Sevastovas serves geims, ko liepājniece neizlaida no rokām, spējot sasniegt turnīra trešo kārtu. Par trešās kārtas sasniegšanu Latvijas tenisiste nopelnīja 65 WTA ranga punktus. Nākamajā kārtā Sevastova spēkosies ar pasaules trešo raketi rumānieti Simonu Halepu.

Abas tenisistes pērn tikās ASV atklātā čempionāta pirmajā kārtā, kurā pārāka ar 6-3, 5-7, 6-4 bija Sevastova. Maiami Latvijas tenisiste pirmās kārtas mačā ar rezultātu 6-1, 3-6, 7-6 (7:3) pārspēja serbieti Olgu Daniloviču (WTA 160.), kamēr Gofa no pirmās kārtas bija brīva. Sevastova savu iepriekšējo turnīru aizvadīja marta sākumā, kad apstājās Dubaijas “WTA 1000” raudzes sacensību otrajā kārtā. Šajā pašā turnīrā spēlēja arī Gofa, kura aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam.

Sevastovai kopš pērnā gada sākuma nav izdevies demonstrēt stabilu sniegumu WTA tūrē, kur viņa uzvarējusi tikai septiņās no pēdējām 20 spēlēm. Šajā sezonā viņai ir sešas uzvaras un seši zaudējumi, bet pretiniecei – 11 uzvaras un seši zaudējumi. Sevastova karjeras laikā izcīnījusi četras WTA trofejas, bet 17 gadus vecajai Gofai ir viens tituls, kuru viņa 2019.gada rudenī izcīnīja Lincā, finālā pārspējot Ostapenko.

Jau ziņots, ka Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko ceturtdien Maiami “WTA 1000” turnīra otrās kārtas spēlē pieveica Beļģijas sportisti Kirstenu Flipkensu un iekļuva sacensību trešajā kārtā. Ostapenko (WTA 54.) otrās kārtas mačā ar 6-2, 5-7, 6-3 uzvarēja beļģieti Kirstenu Flipkensu (WTA 94.). Turnīrs Maiami uz cietā seguma norisināsies līdz 3.aprīlim. Sacensību kopējais balvu fonds mērāms 3,2 miljonu ASV dolāru apmērā.

Decembrī Sieviešu tenisa asociācija (WTA) līdz ar zīmola atjaunošanu veica arī izmaiņas tās rīkoto turnīru kategoriju nosaukumos. Izmaiņas veiktas sadarbībā ar Tenisa profesionāļu asociāciju (ATP), lai sporta veida augstākajā līmenī būtu līdzjutējiem saprotama sacensību struktūra.

Sākot ar 2021.gadu, WTA rīkotajos turnīros augstākais līmenis ir WTA 1000 (iepriekš – “Premier Mandatory” un “Premier 5”), tam seko WTA 500 (“Premier 700”), WTA 250 (“International”) un WTA 125 (125 K) līmeņi. Turnīros iegūstamie punkti un naudas prēmijas palikuši tie paši, kas iepriekš.