Arī treneru maiņa nepalīdz “Baskonia” tikt pie pirmās uzvaras Eirolīgā (VIDEO)

28/10/2017 07:32
Jānis Timma, Sportazinas.com

Zaudējumu ULEB Eirolīgas mačā piektdien piedzīvoja latviešu basketbolista Jāņa Timmas pārstāvētā Spānijas vienība Vitorijas “Baskonia”, kas šonedēļ nesekmīgo rezultātu dēļ nomainīja galvenos trenerus.

“Baskonia” viesos ar 72:78 (17:17, 15:18, 19:25, 21:18) piekāpās Vācijas čempionei Bambergas “Brose”, ciešot ceturto zaudējumu tikpat šī turnīra spēlēs.

Timma šajā mačā laukumā pavadīja 18 minūtes un 12 sekundes, kuru laikā guva divus punktus. Latvietis grozā raidīja vienu no diviem divpunktu metieniem, kā arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas, veica vienu rezultatīvu piespēli, vienreiz kļūdījās un nopelnīja divas piezīmes, kas ļāva tikt pie viena efektivitātes punkta.

Lai arī spēles pašā sākumā vadībā lielākoties bija “Baskonia” basketbolisti, “Brose” vienība pirmā puslaika izskaņā pārņēma iniciatīvu, bet lielajā pārtraukumā tā devās ar trīs punktu pārsvaru (35:32). Otrajā puslaikā Vācijas čempioni vadību neatdeva ne uz brīdi, turklāt ceturtajā ceturtdaļā viņu pārsvars pārsniedza arī desmit punktus.

Uzvarētājiem 13 punktus iemeta Dorels Raits, kamēr “Baskonia” sastāvā rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Džeisons Grendžers.

Citā mačā otro zaudējumu cietusi pašreizējā ULEB Eirolīgas čempione Stambulas “Fenerbahce Doguš” no Turcijas, kas viesos ar 68:70 (21:19, 23:17, 11:17, 13:17) piekāpās Grieķijas klubam Atēnu “Panathinaikos Superfoods”.

Uzvarētājiem 24 punktus iemeta Nikolaoss Paps, kamēr viesiem rezultatīvākais ar 15 punktiem bija čehs Jans Veselijs.

Savukārt pie graujošas uzvaras piektdien tikusi Spānijas čempione “Valencia Basket”, kas savu skatītāju priekšā ar 91:53 (31:11, 26:14, 16:17, 18:11) sagrāva citu šīs valsts klubu Malagas “Unicaja”.

Uzvarētājiem 19 punktus iemeta Ēriks Grīns, kamēr 18 punktus pievienoja Alverto Avalde.

Trešdien pēc “Baskonia” komandas zaudējuma ar 63:80 Spānijas čempionei “Valencia Basket” no vienības galvenā trenera amata atkāpās Pablo Pridžioni. Viņa vietā piektdien tika iecelts Pedro Martiness, kurš tieši Valensijas klubu pavasarī aizveda līdz valsts čempiones tronim.

Piektdien “Baskonia” vienību vēl vadīja galvenā trenera asistents Serhio Valdeolmiljoss.

Pirms tam citā piektdienas ULEB Eirolīgas mačā pie trešās uzvaras tika Krievijas grands Maskavas CSKA, kas viesos ar 98:80 (27:26, 27:17, 19:17, 25:20) uzvarēja Stambulas “Anadolu Efes” no Turcijas.

CSKA sastāvā 20 punktus iemeta Vils Klaiberns, bet 18 punktus pievienoja Nando de Kolo. Savukārt “Anadolu Efes” rindās 23 punktus sameta Krunoslavs Simons.

CSKA vienībai šī bija pēdējā spēle pirms pirmdien paredzētās VTB Vienotās līgas cīņas pret Latvijas čempioni “VEF Rīga”.

Ar četrām uzvarām četrās spēlēs ULEB Eirolīgas galvgalī atrodas Spānijas komanda Madrides “Real” un Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Grieķijas vienība Pirejas “Olympiakos”, kamēr trīs uzvaras ir “Valencia Basket” un Krievijas klubiem CSKA un Maskavas apgabala “Himki”. Savukārt Kauņas “Žalgiris” no Lietuvas ar diviem panākumiem ir desmitajā pozīcijā.

Tikmēr Daira Bertāna pārstāvētā Itālijas komanda Milānas “AX Armani Exchange Olimpia” ar vienu uzvaru ir 13.vietā, kamēr “Baskonia” un “Anadolu Efes” ir vienīgās, kas joprojām šajā Eirolīgas sezonā nav spējušas tikt pie uzvarām, jo cietušas zaudējumus visos četros mačos.

ULEB Eirolīgā otro sezonu pēc kārtas 16 komandas aizvadīs divu apļu turnīru, labākajām astoņām iekļūstot izslēgšanas spēlēs. Zīmīgi, ka ULEB Eirolīgā nav paredzēti pārtraukumi nacionālo izlašu 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēļu laikā, līdz ar to šo klubu spēlētāji novembrī un februārī, visticamāk, nevarēs palīdzēt savām valstsvienībām.