Ārmstrongs par atzīšanos dopinga lietošanā: Neko nemainītu, jo tad negūtu mācību

Lenss Ārmstrongs, sportazinas.com
foto: cnn.com

Pazīstamais amerikāņu riteņbraucējs Lenss Ārmstrongs intervijā “NBC Sports” atklājis, ka neko savā dzīvē nemainītu, arī runājot par atzīšanos dopinga lietošanā, jo citādi viņš nebūtu guvis mācību no pieļautajām kļūdām.

“Mēs izdarījām visu, lai izcīnītu uzvaru. Tas nenotika godīgā ceļā, bet es tāpat neko nemainītu. Pat neskatoties uz to, ka tā dēļ zaudēju ļoti daudz naudas un no varoņa kļuvu par nulli,” iesāk bēdīgi slavenais sportists.

Ārmstrongs turpināja: “Tā bija kļūda, kuras dēļ pieļāvu daudz citas. Mana atzīšanās radīja nopietnu reakciju un vēsturi sportā. Nemainītu savu rīcību, jo tad nebūtu mācījies no savām kļūdām. Man nepiešķīra sankcijas un nebija jādomā par izmeklēšanām un līdzīgām lietām. Tas nebūtu iespējams, ja nebūtu atzinies. Ja es vienkārši izmantotu dopingu, lai sasniegtu rezultātus, bet nevienam par to neteiktu, nekas tāds nebūtu noticis. Pats lūdzu, lai man atnāk pakaļ un soda. Biju viegls mērķis.”

Tāpat bijušais sportists sacīja, ka apzinājās, ka tolaik riteņbraukšanas sportā dopinga lietošana ir plaši izplatīta prakse. “Negribu tagad sevi attaisnot, sakot, ka dopingu lietoja visi. Negribu arī apgalvot, ka bez tā es nekad nevarētu uzvarēt.”

Kā zināms, Ārmstrongs no 1999. gada līdz 2005. septiņus gadus pēc kārtas triumfēja prestižajā velobraucienā “Tour de France”, taču vēlāk atzinās dopinga lietošanā, kā rezultātā viņa izcīnītie tituli tika anulēti.

Tāpat viņš 2018. gadā piekrita ASV valdībai samaksāt piecus miljonus ASV dolāru, lai izbeigtu ieilgušo tiesas prāvu, kuras zaudējuma rezultātā viņam nāktos šķirties pat no 100 vai vairāk miljoniem.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par