Arokodare gūst 15. vārtus sezonā, “Riga” atgriežas “Optibet” virslīgas turnīra tabulas galvgalī

23/08/2020 19:58
Toluvalase Arokodare

“Optibet” Latvijas futbola virslīgas 16.kārtas mačā “Riga” savā laukumā svētdien sagrāva “Tukums 2000″/TSS un atkaroja līgas līderu godu, “Ventspils” apsteidza Jūrmalas “Spartaku” cīņā par ceturto vietu, bet trešajā vietā nostiprinājās “Valmiera”, kurai līgas labākais bombardieris Toluvalase Arokodare guva savus 15.vārtus sezonā.

“Valmiera” Vidzemes Olimpiskā centra stadionā pārspēja “Jelgavu” ar 2:0 (0:0).

Vārtus guva Toluvalase Arokodare un Krišs Kārkliņš.

Vadībā mājinieki izvirzījās vien mača 53.minūtē, kad pēc lielmeistara cienīgas pauzes vārtsarga Vladislava Kurakina realizēto Arokodares nogāšanu viesu soda laukumā fiksēja mača galvenais tiesnesis Artis Ķēniņš.

Pārliecinoši 11 metru soda sitienu ar raidījumu vārtiem pa vidu zem pārliktņa realizēja pats “cietušais”, gūstot savus 15.vārtus šosezon, – 1:0.

63.minūtē ar skaistiem vārtiem no lielāka attāluma vārtu tuvajā augšējā stūrī izcēlās mājinieku kapteinis Kārkliņš – 2:0.

Jau ziņots, ka “Ventspils” savā stadionā pieveica “Daugavpili” ar 2:0 (1:0).

Vārtus mājiniekiem guva Kaspars Svārups un Daniils Ulimbaševs.

Pēc “izlūkošanas” mača sākumā 11.minūtē ar tālsitienu viesu vārtsarga Ivana Dubodelova modrību pārbaudīja Guga Phalavandišvili, bet vārtus 18.minūtē ar galvu ventspilniekiem pēc Jevgeņija Kozlova piespēles guva Svārups, kurš uzvarēja “otrajā stāvā”.

49.minūtē pēc Giorgi Mčedlišvili centrējuma no labās puses vārtus ar galvu guva Ulimbaševs.

51.minūtē pēc Raivja Ķirša sitiena daugavpilieši bija tuvu rezultāta starpības samazināšanai, bet bumba aizripoja garām vārtu kreisajam stabam.

Pirmajā aplī ar 3:1 pārāki bija daugavpilieši.

Valsts čempione “Riga” viegli pārspēja turnīra debitanti “Tukums 2000″/TSS, svinot panākumu ar 5:2 (3:0).

Pa diviem vārtiem uzvarētājiem guva Rožers Rodrigess un Kuls Mbombo, vienus – Oļegs Laizāns, kamēr viesiem izcēlās Emeka Basils un Kaspars Anmanis.

“Riga” futbolisti virslīgā svinēja 13 uzvaru pēc kārtas, bet Tukuma komandai tas bija ceturtais zaudējums pēc kārtas.

Rezultātu devītajā minūtē ar 11 metru soda sitienu atklāja Laizāns, bet pēc tam divreiz astoņu minūšu laikā ar precīzu sitienu izcēlās Rodrigess. Pēc gūtajiem vārtiem 20.minūtē astoņas minūtes vēlāk viņš izmantoja kļūdu viesu saspēlē, pārtverdams tālu no vārtiem izgājušajam viesu vārtsargam Ivanam Baturinam adresēto bumbu un bez kavēkļiem raidot to vārtos – 3:0.

Toties otrais puslaiks sākās ar skaistiem vārtiem viesu izpildījumā, 48.minūtē izceļoties Basilam – 1:3.

Desmit minūtes vēlāk triju vārtu starpību atjaunoja Mbombo. 81.minūtē viņš guva vēl vienus vārtus, gūstot savus devītos vārtus šosezon un līgas rezultatīvāko futbolistu sarakstā pakāpjoties uz dalītu trešo vietu ar Nemanju Belkoviču no Jūrmalas “Spartaka” un Namdī Oforu no RFS.

Kompensācijas laika otrajā minūtē vēl skaists tālsitiens padevās Kasparam Anmanim, panākot 2:5.

Pirmajā aplī ar 5:1 Tukumā uzvarēja “Riga” komanda, kurai ar “hat-trick” izcēlās Mbombo.

Kārtas pirmajā mačā piektdien RFS savā laukumā uzvarēja “Metta” ar 5:1, bet sestdien “Liepāja” viesos pēdējā minūtē izrāva neizšķirtu 2:2 pret Jūrmalas “Spartaku”.

RFS, “Valmierai” un “Ventspilij” 16.kārtas spēles ir pēdējās pirms nākamnedēļ gaidāmajiem mačiem UEFA Eiropas līgas kvalifikācijā.

Virslīgas līderpozīcijas ir atguvusi “Riga”, kam ir 42 punkti 15 mačos, RFS 16 cīņās iekrāti 40 punkti, bet trešo vietu ar 28 punktiem 16 mačos ieņem “Valmiera”. Pa 23 punktiem tagad ir “Ventspilij” 16 dueļos un Jūrmalas “Spartakam” 15 cīņās. 15 punkti attiecīgi 16 un 15 mačos ir “Daugavpilij” un “Metta”. “Liepājai” un Jelgavai” ir 14 punkti attiecīgi 15 un 16 cīņās, bet “Tukums 2000″/TSS 16 dueļos ticis pie četriem punktiem.

Šajā sezonā virslīgā startē desmit komandas, kas ir par vienu vairāk nekā pērn un par divām vairāk nekā aizpērn. Tāpat šosezon virslīgā leģionāru limits paaugstināts līdz astoņiem spēlētājiem. Tas nozīmē, ka laukumā vienlaicīgi jābūt vismaz trim asociācijā sagatavotiem spēlētājiem. Pērn limits bija pieci ārvalstu spēlētāji.

Tāpat kā daudzās citās valstīs pēc koronavīrusa pauzes virslīgas čempionāta reglamentā 2020.gada sezonā ir palielināts atļauto spēlētāju maiņu skaits no trim līdz piecām.

Trīs mēnešu piespiedu pauzes dēļ šosezon četru plānoto apļu vietā tiks aizvadīti trīs.

Pērn par Latvijas čempioni tika kronēta “Riga”, bet savu pirmo trofeju kluba vēsturē ieguva RFS, kas uzvarēja valsts kausa izcīņā.