Arokodare nāk uz maiņu pret draudīgo “Bayern”, tomēr nespēj glābt komandu no zaudējuma

31/10/2020 20:34
Toluvalase Arokodare

Vācijas čempionvienība Minhenes “Bayern” sestdien bundeslīgas čempionātā uzvaru spēja izcīnīt bez uzbrukuma līdera Roberta Levandovska, pārspējot “Koln”, kurā uz maiņu laukumā devās Latvijā iepazītais Toluvalase Arokodare.

Pirms pievienoties Vācijas bundeslīgas klubam, Arokodare divas sezonas aizvadīja Latvijā “Optibet” futbola virslīgā. Futbolists pievienojās “Valmieras” komandai 2019. gadā. Savu otro sezonu Latvijā nigērietis aizvadīja visai iespaidīgi, atzīmējoties ar 15 vārtu guvumiem 16 mačos un kļūstot par “Optibet” virslīgas labāko snaiperi.

“Bayern” viesos ar 2:1 (2:0) uzvarēja “Koln”, kas šosezon sešās spēlēs pie uzvaras vēl nav tikusi.

Titulētā Minhenes komanda vadībā izvirzījās 13.minūtē. Mariuss Volfs no Ķelnes vienības pēc Serža Njabrī spēles ar galvu bumbu aizskāra ar roku, tāpēc “pendeli” tiesīgs bija izpildīt Tomass Millers, viņam sitot nekļūdīgi.

Pārsvars piederēja viesiem, bet pārsvaru dubultot izdevās jau kompensācijas laika pirmajā minūtē, izceļoties Njabrī.

Otrajā puslaikā minhenieši vārtus neguva, bet Dominiks Drekslers astoņas minūtes līdz finālsvilpei panāca 1:2. Trīs minūtes iepriekš laukumā devās arī Arokodare, taču Ķelnes klubam neizdevās izraut neizšķirtu.

Covid-19 radītās pandēmijas dēļ futbolistiem kopš pagājušās sezonas beigām līdz šim nācies aizvadīt daudz spēļu īsā laikā, tāpēc atpūta tika dota polim Levandovskim. Viņa vietu laukumā ieņēma nesenais jaunieguvums Ēriks Maksims Čupo-Motings.

Citā spēlē Dortmundes “Borussia” viesos ar 2:0 (0:0) uzvarēja Bīlefeldes “Arminia”.

Arī Dortmundes komanda šajā duelī pietaupīja līderus, tāpēc laukumā nedevās norvēģu futbola talants Ērlings Brauts-Holanns.

Abus vārtus uzvarētāju labā guva Matss Hummels, kurš izcēlās 53. un 71.minūtē. Pirmajā vārtu guvumā aizsargs pie tālā vārtu staba bumbu skāra ar augšstilbu, bet vēlāk soda laukumā precīzi spēlēja ar galvu.

Savukārt Frankfurtes “Eintracht” mājās spēlēja neizšķirti 1:1 (0:0) ar Brēmenes “Werder”. Viesu rindās vārtus guva Džošua Serdžents, bet Frankfurtes klubā izcēlās Andrē Silva.

Pēc sešām spēlēm pa 15 punktiem iekrājušas “Bayern” un “Borussia”, par diviem punktiem mazāk ir “Leipzig”, kas aizvadījusi piecas spēles, kamēr “Augsburg” seko ar desmit punktiem. Pa deviņiem punktiem iekrājušas četras komandas.