“Arsenal” atspēlējas no 0:2, tomēr galotnē piekāpjas “Chelsea”

18/08/2018 22:32

Otro zaudējumu Anglijas Premjerlīgas ievadā piedzīvojusi viena no tās favorītēm Londonas “Arsenal”, kas aizraujošā duelī piedzīvoja sāpīgu neveiksmi viesos pret Londonas “Chelsea”.

Abas komandas ar mainīgām sekmēm sāka turnīru – ”Chelsea”, kas iepriekšējā sezonā Premjerlīgu noslēdza vien piektajā vietā, ar 3:0 izbraukumā tika galā ar Hadersfīldas “Town”. Ar rezultatīviem sitieniem atzīmējās Ngolo Kantē, Žoržinju, kā arī Pedro. Tikmēr ”Arsenal”, kas aizvadītajā sezonā bija vien sestiem, ar 0:2 atzina Mančestras ”City” pārākumu.

Starpsezonā ”Arsenal” tika pie pieciem jauniem futbolistiem – vārtsarga Bernda Leno, aizsargiem Sokrata un Stefana Lihtštainera, balsta pussarga Lukasa Toreiras, kā arī franču pussarga Mateo Guendozi. Pirmie četri ir savu izlašu dalībnieki – Vācija, Grieķija, Šveice un Urugvaja.

Savukārt ”Chelsea” ar papildinājumiem klājās grūtāk – Londonas klubs tika pie vārtsarga, kas transfēru vēsturē izmaksājis visvairāk – Kepas Arizabalagas, kā arī pie diviem pussargiem – Žoržinju, kurš nopirks no ”Napoli” un Mateo Kovačica, kurš izīrēts no Madrides ”Real”. Tāpat abu komandu treneru kolektīvā notika ”tīrīšana” – ”Chelsea” patrieca Antonio Konti, piesaistot bijušo ”Napoli” bosu Maurīsio Sari, turpretim ”Arsenal” šķīrās no Arsēna Vengera un darbā pieņēma kādreizējo ”Paris Saint-Germain” stūrmani Unai Emeriju.

”Chelsea” savā ”Stamford Bridge” stadionā bija uzvarējusi pēdējās piecās no sešām spēlēm ar ”Arsenal”, turklāt četrās no piecām spēlēm Unai Emerija vadītā komanda nav spējusi ”uzlauzt” ”Chelsea” vārtus. Maurīso Sari, kad vēl vadīja ”Napoli” vienību, savu skatītāju priekšā zaudēja vien četros ”Serie A” dueļos. 57 spēlēs speciālists guva 43 uzvaras un desmit spēles noslēdzās neizšķirti.

Šovakar “Chelsea” spēli sāka ļoti eksplozīvi, jau devītajā minūtē izceļoties pirmoreiz – lieliski izspēlētā ātrajā pretuzbrukumā smailē nonāca Pedro, kurš bija nekļūdīgs.

1:0 pārsvars “Chelsea” komandai saglabājās neilgi, jo jau pēc nieka 11 minūtēm filigrānā veidā aizmigušo viesu aizsardzību apspēlēja cits spānis Alvaro Morata, dubultojot savas komandas vadību – 2:0.

Tiesa pēc šiem notikumu pavērsieniem “Chelsea” vairs nesaglabāja to asumu, kāds tas bija spēles ievadā, arvien vairāk uzbrukumos ļaujot doties viesiem. Tā 37. minūtē nepiesegts no soda laukuma robežas palika armēnis Henriks Mhitarjans, kurš trieca bumbu “Chelsea” vārtu kreisajā stūrī – 1:2.

“Arsenal” ofensīva turpinājās un jau pēc četrām minūtēm pēc lieliskas izspēles no vārtu priekšas 2:2 panāca nigērietis Alekss Ivobi. Ar šādu rezultātu noslēdzās arī viss pirmais puslaiks.

Otrajās 45 minūtēs “Chelsea” steidza atgūt zaudēto, iegūstot pamatīgu teritoriālo un izdarīto sitienu pārsvaru. Pamatlaika beigu daļā mājiniekiem tas arī izdevās – spāņu vakaru turpināja Markoss Alonso, kurš izrāva uzvaru ar rezultātu 3:2.

“Chelsea” nu ir pievienojusies “Spurs” un “Bourneouth” komandām Premjerlīgas galvgalī.