“Arsenal” un “Chelsea” sasniedz FA kausa pusfinālu

28/06/2020 23:31

Anglijas FA kauss

Anglijas Futbola asociācijas (FA) pusfinālos šajā nedēļas nogalē iekļuva pa diviem grandiem no Londonas un Mančestras.

Londonas “Arsenal” svētdien ceturtdaļfinālā dramatiskā cīņā viesos ar 2:1 (1:0) pārspēja Šefīldas “United”.

Mājiniekiem spēles sākumā pēc aizmugures netika ieskaitīt vieni vārti, turklāt 25.minūtē viesiem 1:0 ar 11 metru soda sitienu panāca Nikolā Pepē.

Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Deivids Makgoldriks pēc “Arsenal” aizsargu kļūdas izlīdzināja rezultātu, taču “United” prieki bija īsi, jo otrā puslaika kompensācijas laika pirmajā minūtē Dani Sevaljoss izrāva ciemiņiem uzvaru. Spāņu pussargs pievienojās uzbrukumam soda laukumā, paspēra dažus soļus uz priekš un no asa leņķa panāca 2:1.

Tikmēr Londonas “Chelsea” izbraukumā ar 1:0 (0:0) uzveica Lesteras “City”.

Uzvaru nesošie vārti tika gūti 63.minūtē, kurā Ross Bārklijs pēc Viljana centrējuma no tuvas distances panāca 1:0.

Kā pēdējā labāko četriniekam pievienojās Mančestras “City”, kas viesos ar 2:0 (1:0) pieveica Ņūkāslas “United”.

Vispirms 37.minūtē Kevins de Brujne, kurš svētdien atzīmē 29 gadu dzimšanas dienu, realizēja 11 metru soda sitienu un panāca 1:0 viesu labā. Vadībā “City” nostiprinājās 68.minūtē, kad Rahīms Stērlings ar tālu un zemu sitienu dubultoja Žuzepa Gvardiolas vadītās komandas pārsvaru.

Jau ziņots, ka sestdien kā pirmā pusfinālu sasniedza Mančestras “United”, kas ar 2:1 pagarinājumā uzveica Noridžas “City”.

Pērn FA kausu izcīnīja Mančestras “City”, kas finālā ar 6:0 sagrāva “Watford”.

Visvairāk FA trofejas – 13 – pieder “Arsenal”, bet Mančestras “United” ir par vienu mazāk.

Spānijas čempionāts

Madrides “Atletico” sestdien svinēja panākumu Spānijas futbola čempionāta 32.kārtas spēlē, nostabilizējoties trešajā vietā.

Madridieši mājās ar rezultātu 2:1 (0:0) guva virsroku pār “Alaves”.

59.minūtē pēc Kevina Tripjēa izpildīta brīvsitiena viesus, sitot ar galvu, pārspēja Sauls Njigess. Vēlāk, pēc 14 minūtēm, Djego Kosta realizēja 11 metru soda sitienu un panāca 2:0.

Otrā puslaika kompensācijas laikā “pendeli” iesita arī viesu uzbrucējs Hoselu, taču tas neiztraucēja mājinieku uzvaras svinības.

Tikmēr uz piekto vietu pakāpās “Villarreal”, kas Valensijas apgabala derbijā mājās ar 2:0 (2:0) uzvarēja “Valencia” komandu. Uzvarētājiem vārtus pirmajā puslaikā guva Pako Alkasers un Žerārs Moreno.

Jau ziņots, ka Spānijas futbola granda “Barcelona” uzbrukuma līderu Lionela Mesi un Luisa Svaresa tandēms sestdien vietējā čempionāta 32.kārtas spēles neglāba Katalonijas klubu no svarīgu punktu zaudēšanas īsi pirms sezonas noslēguma. “Barcelona” viesos spēlēja neizšķirti 2:2 (1:0) ar Vigo “Celta”, kas turnīra tabulā atrodama lejasgalā.

Savukārt piektdien punktus zaudēja “Atletico” tuvākā sekotāja “Sevilla”, kas mājās nospēlēja neizšķirti 1:1 (0:1) ar Valjadolidas “Real”.

Ar 69 punktiem 32 spēlēs pirmo vietu ieņem “Barcelona”, par vienu punktu mazāk 31 duelī ir “Real”, bet tālāk ar 58 un 54 punktiem attiecīgi seko Madrides “Atletico” un “Sevilla”. Piecinieku ar 51 punktus noslēdz “Villarreal”, kurai ar 49 punktiem seko 31 dueli aizvadījusī “Getafe”.

Itālija

Bergāmo “Atalanta” komanda svētdien svinēja panākumu Itālijas A sērijas futbola čempionāta 28.kārtas spēlē, turpinot apdraudēt Milānas “Inter” ieņemto trešo pozīciju.

“Atalanta” viesos ar 3:2 (1:1) pārspēja “Udine” komandu.

Devītajā minūtē viesus vadībā izvirzīja Duvans Zapata, kurš pēc tālas piespēles ieskrēja soda laukumā un no aptuveni astoņiem metriem raidīja bumbu taisnstūrī. 31.minūtē Kevins Lazanja nonāca viens pret “Atalanta” vārtsargu Pjerludži Gollīni un panāca 1:1.

Otrajā puslaikā, 71.minūtē, Luiss Murjels ar tālu soda sitienu raidīja bumbu vārtu devītniekā, atgūdams viesiem vadību, bet astoņas minūtes vēlāk kolumbietis ar vēl vienu tālšāvienu, šoreiz no spēles, nostiprināja “Atalanta” vadību. Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Lazanja pēc piespēles soda laukumā, sitot ar galvu, samazināja Bergāmo futbolistu pārsvaru, tomēr ciemiņi vadību noturēja un uzvarēja ar 3:2.

Trīs spēlēs pēc A sērijas atsākšanās “Atalanta” guvusi desmit vārtus, bet ielaidusi piecus. Kopumā Ziemeļitālijas klubs šajā sezonā guvis 80 vārtus, kas pēc 28 kārtām ir labākais rezultāts kopš 1958./1959.gada sezonas, kad šādā nogrieznī 86 vārtus guva Florences “Fiorentina”.

Bergāmo futbolisti “Inter” pārsvaru samazinājuši līdz punktam, taču Milānas komandai svētdien mačā ar “Parma” vienību būs iespēja atjaunot četru punktu handikapu.

Vēl no vadošajām komandām Itālijas kausa ieguvēja “Napoli” mājās ar 3:1 (2:1) uzveica SPAL. Neapoliešiem ar gūtiem vārtiem izcēlās Drīss Mertenss, Hosē Kaljehons un Amins Juness.

Citā mačā “AC Milan” savā laukumā ar 2:0 (2:0) apspēlēja “AS Roma”. Milāniešiem atzīmējās Ante Rebičs un Hakans Čalhanolu.

Jau ziņots, ka Turīnas “Juventus” uzbrukuma līderis Krištianu Ronaldu piektdien 28.kārtas spēlē izcēlās ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm, sekmējot savas komandas pārliecinošu panākumu. “Juventus” mājās ar 4:0 (0:0) uzvarēja vienu no līgas vājākajām komandām “Lecce”.

Tikmēr turīniešu tuvākā sekotāja Romas “Lazio” savā laukumā ar rezultātu 2:1 (0:1) pārspēja Florences “Fiorentina”, turpinot pakaļdzīšanos līderei.

Ar 68 punktiem 28 spēlēs pirmo vietu ieņem “Juventus”, kas par četriem punktiem apsteidz “Lazio”, bet Milānas “Inter” seko ar 58 punktiem 27 mačos. Ceturto pozīciju ar 57 punktiem 28 dueļos ieņem Bergāmo “Atalanta”, “AS Roma” nopelnījusi 48 punktus, bet “Napoli” ar 45 punktiem noslēdz vadošo sešinieku.