“Arsenal” svin drošu uzvaru Ziemeļlondonas derbijā, PSG piedzīvo otro zaudējumu sezonā

15/01/2023 20:55
Londonas

Anglija

Anglijas futbola premjerlīgas līdervienība Londonas “Arsenal” svētdien Ziemeļlondonas derbijā uzvarēja Totnehemas “Hotspur” un nostiprinājās turnīra tabulas pirmajā vietā. “Arsenal” viesos uzvarēja ar rezultātu 2:0.

Mājinieki iedzinējos nonāca 14.minūtē, kad pēc Bukajo Saka piespēles gar vārtiem Igo Loriss neveikli nospēlēja ar bumbu un ievirzīja to vārtos. Puslaika otrajā pusē, 36.minūtē, pēc Sakas piespēles Martins Ēdegords izpildīja tālu un zemu sitienu, bumbai vēlreiz nonākot Lorisa sargātajos vārtos. Otro puslaiku “Hotspur” sāka jaudīgi, taču teicamu spēli “Arsenal” vārtos demonstrēja Ārons Remsdeils, kurš vairākās epizodēs liedza mājiniekiem samazināt “lielgabalnieku” pārsvaru.

Citā spēlēs Ņūkāslas “United” mājās izrāva uzvaru 1:0 pār Londonas “Fulham”, bet cita galvaspilsētas komanda “Chelsea” svinēja pirmo uzvaru 2023. gadā, ar 1:0 pieveicot “Crystal Palace”.

“Arsenal” ar 47 punktiem 18 spēlēs ieņem pirmo vietu par astoņiem punktiem apsteidzot tuvāko sekotāju Mančestras “City”. Tālāk ar 38 punktiem 18 un 19 mačos ir Mančestras “United” un Ņūkāslas “United”, bet piektā ar 33 punktiem 19 dueļos ir Totenhemas “Hotspur”.

Itālija

Vienu no sezonas fantastiskajām spēlēm aizvadīja Bergāmo “Atalanta”, kas Itālijas A sērijas spēlē ar 8:2 sakāva “Salernitana”. Tik daudz golus Bergāmo vienība kluba vēsturē nekad nebija iesitusi. Ar vārtu guvumiem uzvarētāju rindās atzīmējās septiņi dažādi spēlētāji. Divi precīzi sitieni uzbrucējam Ademolam Lukmenam.

Citā spēlē Romas “Lazio” ar 2:0 pārspēja “Sassuolo”, Latvijas izlases uzbrucēja Raimonda Kroļļa potenciālais klubs “Spezia” ar 1:0 apspēlēja “Torino”, “Bologna” ar 2:1 pieveica “Udinese”, kamēr “AS Roma”, pateicoties Paolo Divalas diviem vārtu guvumiem, ar 2:0 uzvarēja “Fiorentina”.

Francija

Savu otro zaudējumu pēdējos trīs mačos piedzīvoja Parīzes “Saint-Germain”, kas ar 0:1 piekāpās “Rennes”. Parīzes vienība “Ligue 1” nebija zaudējusi kopš 2021. gada marta, taču pēc Pasaules kausa ir piedzīvojusi visai neveiksmīgu posmu. Uzvaras vārtus 65. minūtē “Rennes” labā guva Hamari Traorē. Neskatoties uz neveiksmi, PSG saglabā vadību turnīra tabulā un tuvākos konkurentus “Lens” apsteidz par trīs punktiem.

Citviet “Monaco” ar 7:1 “pārbrauca pāri” Francijas čempionāta pastarītei “Ajaccio”. Komandas uzbrucējam Visamam Ben Jederam otrais “hat-trick” šosezon. Vēl panākumus svinēja “Lille” (5:1 pret “Troyes”), “Clermont” (2:1 pret “Angers”) un “Nantes” (3:0 pret “Montpellier”), kamēr “Reims” un “Nice” (0:0), kā arī “Toulouse” un “Brest” (1:1) dueļos uzvarētājs netika noskaidrots.

Spānija

Jau devīto reizi šosezon punktus Spānijas čempionāta zaudēja Madrides “Atletico”, kas nospēlēja neizšķirti 1:1 pret “Almeria”. Madridieši pat 18. minūtē izvirzījās vadībā, taču jau pirmajā puslaikā vadību izlaida un vārtus vairs nespēja gūt. 17 spēlēs “La Liga” ietvaros “Atletico” četras reizes spēlējusi neizšķirti un piedzīvojusi piecus zaudējumus. Lai gan turnīra tabulā komanda joprojām ieņem ceturto vietu, līdz pirmajā pozīcijā esošajai “Barcelona” tai ir 13 punktu deficīts.

Citā spēlē Barselonas “Espanyol” otrajā puslaikā izrāva uzvaru pret “Getafe”. Saspringtajā cīņā par palikšanu “La Liga” panākums ļāva Barselonas vienībai no izkrišanas zonas pakāpties līdz 14. vietai. Tiesa, 10. un 19. pozīciju turnīra tabulā šķir vien septiņi punkti.