“Arsenal” un “Atletico” droši tiek tālāk, Dortmundei “Red Bull” barjera vēlreiz par smagu

16/03/2018 00:26

UEFA Eiropas līgā šovakar tika aizvadītas visas astoņas 1/8 fināla atbildes spēles. Vispārliecinošāk nākamo kārtu sasniedza Madrides “Atletico”, kas pēc 3:0 pirmajā mačā savā laukumā šovakar ar graujošo 5:1 viesos neatstāja nekādas cerības Maskavas “Lokomotiv”. Divus vārtus uzvarētājiem guva pieredzējušais Fernando Toress.

Ceturtdaļfinālu droši sasniedza arī Marseļas “Olympique”, izbraukumā pārspējot Bilbao “Athletic” ar rezultātu 2:1, bet divu spēļu summā triumfējot ar 5:2. Tikmēr labu iespēju sasniegt labāko astotnieku neizmantoja Kijevas “Dynamo”, kas pēc nedaudz negaidītā neizšķirta 2:2 pirmajā posmā šovakar Ukrainā ar 0:2 atzina Romas “Lazio” pārākumu. Itālijas kluba spēlētājiem piederēja izteikts pārsvars gan bumbas kontrolē (62-38), gan sitienos vārtu virzienā (16-8) un rāmī (5-0).

Dramatiski notikumi šovakar risinājās Čehijas pilsētā Plzeņā, kur vietējā “Vitoria” atspēlēja pirmajā mačā iegūto divu vārtu deficītu, tomēr papildlaikā piekāpās Lisabonas “Sporting”. Jāatzīmē, ka nīderlandietis Dass Bosts mača 92.minūtē nerealizēja 11 metru soda sitienu, tādējādi neizmantojot izdevību jau pamatlaikā Portugāles klubam nodrošināt iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Droši nākamo turnīra fāzi sasniedza Londonas “Arsenal”, kas savā “Emirates Stadium” vēlreiz pārspēja AC “Milan”, šoreiz svinot panākumu ar 3:1 (5:1 divu spēļu summā). Ar diviem vārtiem lielgabalnieku rindās izcēlās Denijs Velbeks. Pēc zaudējumā savā laukumā  (0:1) šovakar panākumu izbraukumā Lionā ar 3:2 guva Maskavas CSKA, tādējādi, pateicoties viesos vairāk gūtajiem vārtiem, iekļūstot Eiropas līgas ceturtdaļfinālā.

Visbeidzot vēl vienu izgāšanos piedzīvoja Vācijas Bundeslīgas grands Dortmundes “Borussia”, kas vēlreiz nespēja tikt pāri Zalcburgas “Red Bull” barjerai, viesos nespējot gūt vārtus un cīnoties neizšķirti 0:0. Pateicoties negaidītajai uzvarai Dortmundē (2:1), nākamajā kārtā iekļuva Austrijas čempione.