Ārsts: Nekas neliecina, ka pēc atgriešanās laukumā Durants spēlēs sliktāk

23/10/2020 10:43

Amerikāņu basketbola zvaigzne Kevins Durants nākamajā sezonā varēs spēlēt tādā pašā līmenī kā pirms savainojuma gūšanas, raksta medijs “New York Post”.

Jau ziņots, ka 2019. gada Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) finālsērijas laikā amerikānis guva Ahileja cīpslas plīsumu. Šī savainojuma dēļ viņš pēc pārejas uz Bruklinas “Nets” vēl joprojām nav aizvadījis nevienu spēli šīs komandas sastāvā. Daudziem vienības faniem ir bažas, ka basketbolists nespēs atgriezties savā līmenī.

“Viņam nav 36 vai 37 gadi, karjeras beigas vēl netuvojas,” viedokli pauž “NYU Langone Sports Healt” medicīnas centra sporta medicīnas daļas vadītājs Leits Džazravi. “Viņam viss būs labi. Neredzu nekādu problēmu, kuras liecinātu, ka viņš neatgriezīsies savā līmenī. Vienīgā problēma ir tas, ka viņš nav spēlējis pusotru gadu un būs nepieciešams laiks, lai atgrieztos ritmā. Tas nav saistīts ar traumu – katram spēlētājam, kurš laukumā nav gājis pusotru gadu, būtu nepieciešams laiks.”

Kā viens no piemēriem tiek minēta WNBA spēlētāja Briana Stjuarta, kura guva identisku traumu divus mēnešus pirms identiskā savainojumā iedzīvojās Durants. Rezultātā basketboliste triumfāli atgriezās laukumā – Sietlas “Storm” izcīnīja trofeju, pati Stjuarta tika atzīta par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju.

“Es vienkārši novērtēju nodarbības sporta zālē. Novērtēju treniņus, atrašanos kopā ar puišiem, dienas kārtību. Prieks no tā visa ir jaunā līmenī. Tagad esmu kļuvis uzmanīgāks. Es varu mainīt treniņa plānu atkarībā no sajūtām – agrāk tā nedarīju. Tagad vairāk jāpiedomā, ko es daru pirms un pēc treniņiem, pieeja ir daudz profesionālāka.”

Duranta līgums ar “Nets” ir spēkā līdz 2023. gadam, tomēr jau 2022. gadā viņš var kļūt par neierobežoti brīvo aģentu, jo viņa kontraktā ir iestrādāta spēlētāja opcija. Respektīvi, pēc divām sezonām amerikānis nonāks izvēles priekšā – pavadīt vēl vienu sezonu Bruklinā ar algu 42,8 miljoni dolāru vai kļūt par neierobežoti brīvo aģentu.

Karjeras laikā Durants pārstāvējis arī Oklahomasitijas “Thunder” un tās priekšteci Sietlas “SuperSonics” un Goldensteitas “Warriors”, ar kuru 2017. un 2018. gadā kļuva par NBA čempionu. Abas reizes amerikāni atzina par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju.

Tāpat Durants desmit reizes piedalījies zvaigžņu spēlē.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Gordons Heivords pret Kristapu Porziņģi
15/06/2021 12:19

Avots: “Hornets” apsver iespēju veikt darījumu, lai iegūtu Porziņģi

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Šarlotas “Hornets” apsver iespēju veikt maiņas darījumu, lai savā paspārnē iegūtu Dalasas “Mavericks” uzbrucēju Kristapu Porziņģi, informē medija “NBA Analysis Network” apskatnieks Evans Meisijs. “Viens…