Ārsts par Maradonu: Kokaīnu viņš vairs nelieto, ar alkohola atkarību mēs vēl cīnāmies

Djego Maradona, sportazinas.com
Djego Maradona | Foto: ALEJANDRO PAGNI / AFP

Argentīnas futbola leģenda joprojām cīnās ar apreibinošo vielu atkarībām, atklājis viņa ārsts Leopoldo Luks.

“Djego jūtas labi,” medijam “Infobae” izteicās Luks. “Skaidrs, ka karantīna ikvienam cilvēkam bijusi sarežģīta, it sevišķi tiem, kas patiešām cenšas izolēties. Diemžēl šis laiks cilvēkiem rada garastāvokļu svārstības, un tas ir ietekmējis ne tikai Maradonu.”

Maradonas atkarības esot mentālās veselības problēmu sekas. Neiroķirurgs Luks ir 59 gadus vecā Maradonas ārsts, kurš palīdz kādreizējam futbolistam “nostāties uz sliedēm”.

“Man ir svarīgi, lai ar Djego veselību viss būtu kārtībā. Viņš ir cilvēks, kuram bieži mainās garastāvoklis un ieradumi, kas atstāj negatīvu ietekmi uz viņa veselību. Kad cilvēkam ir slikts garastāvoklis, tas būtiski ietekmē viņa ēšanas un dzeršanas paradumus. Djego man stāsta, ka viņam ir arī daudz ciešanu personīgajā dzīvē.”

“Viņš jau kādu laiku lieto nomierinošus līdzekļus,” atklāja Luks. “Viņam ir jāturpina lietot vairākas zāles, jo tās nevar tā vienkārši pārtraukt dzert – tas var izraisīt jaunas problēmas. Un alkohols… viņš to lieto, bet mēs strādājam, lai mazinātu šo atkarību. Djego ir ļoti sarežģīts pacients, un viņam ir speciāla ārstēšanās programma.”

“Dažkārt viņš lieto alkoholu, dažkārt nē,” turpināja ārsts. “Šī atkarība, pandēmija un ģimenes problēmas viņa veselību tikai pasliktina. Dažkārt dzirdu, ka tas ir viņa ārstēšanas kursa dēļ, taču tās ir muļķības. Viņa problēmām ir dziļākas saknes, kas sākas ar ģimenes nepietiekamo atbalstu.”

“Djego vairs pilnībā nelieto kokaīnu,” atklāja Luks. “Es necenšos viņu attaisnot vai slēpt patiesību, bet gan teikt to, kā ir.”

Maradonas vārds pēdējos gados arvien biežāk parādās nevis futbola sakarā, bet viņa neadekvātas uzvedības dēļ. Kopš 2019. gada septembra viņš trenē Argentīnas līgas klubu Laplatas “Gimnasia” kas viņa vadībā ticis pie septiņām uzvarām 20 spēlēs. Pašlaik komanda ieņem 19. vietu turnīra tabulā.

Nesen izskanēja baumas, ka Maradona varētu kļūt par Spānijas valstsvienības galveno treneri. Viņam jau ir pieredze izlases vadīšana, jo no 2008. līdz 2010. gadam viņš bija Argentīnas valstsvienības “stūrmanis”. Šajā darbā speciālistam izdevās tikt pie vislielākā uzvaru procenta trenera karjerā. No 24 mačiem Argentīna svinēja panākumu 18 cīņās, uzvarot 75% mačos.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par