Artjoma Rudņeva karjeras beigas: izlaisti treniņi un dopinga tests

14/05/2018 10:30

Svētdien Vācijas Bundeslīgā tika aizvadīta sezonas pēdējā kārtā. Ķelnes klubs palika pēdējā vietā un nākamsezon spēlēs līgu zemāk. Vēl rudenī “FC Koln” pieraksts vienā no Eiropas pieciem spēcīgākajiem čempionātiem bija arī Latvijas futbolistam Artjomam Rudņvam, kurš pēc ilgstošas palikšanas ārpus spēļu pietekuma paziņoja par priekšlaicīgu līguma laušanu ar Ķelnes klubu un 29 gadu vecumā – arī par karjeras beigām. Ņemot vērā, ka pērn eirokausu ceļazīmi izcīnījušajam klubam tieši ar uzbrucējiem šosezon bijušas vislielākās problēmas, šāds solis bija dīvains un grūti izprotams gan no spēlētāja, gan no kluba puses. Un bez pazemes akmeņu atklāšanas šo ziņu bija grūti sagremot.

Mēģinot noskaidrot iemeslus, kas lika Rudņevam atteikties no visnotaļ ienesīga līguma, meklēju zinošus kolēģus Vācijā. Uz e-pastiem atbildi tā arī nesaņēmu, bet viens no tastatūru tautstiņu dilinātāju sugas atzvanīja… “Zini, lieta tāda, ka Ķelnes klubs lika žurnālistiem parakstīt vienošanos par informācijas neizpaušanu, tāpēc rakstiski atbildēt nevaru. Un arī tas, ko teikšu, lai paliek anonīmi,” paskaidroja sen nejauši iepazītais futbola žurnālists Vācijā. Kļuva interesanti.

Šosezon Latvijā dzimušais uzbrucējs pat paguva piedalīties vienā oficiālā mačā “FC Koln” kreklā, un tas notika Vācijas kausa izcīņas spēlē augustā. Ņemot vērā, ka komandas uzbrukuma līderis Antonī Modeste tika izīrēts Ķīnas klubam, likās, ka daugavpilieša pozīciju nostiprināšanās ir neizbēgama. Konkurentu kļuvis mazāk, tāpēc likās tikai loģiski, ka Rudņeva spēles laiks palielināsies. Tomēr tā nenotika. Uzbrucēju deficītā esošs klubs Artjomu pat nepieteica Bundeslīgas mačiem. Ik pa laikam viņš izcēlās ar precīziem sitieniem treniņmačos, kluba oficiālajā tvitera kontā mēdza parādīties video, kā Rudņevs gūst vārtus. Tvītu aprakstos bija starp rindām nolasāmi mājieni par Rudija atgriešanos ierindā. Tūlīt, tūlīt atkal spēlēšot. Taču tas tā arī nepiepildījās.

Viņa nespēlēšanas galvenais iemesls nebija vis meistarības trūkums vai trenera neuzticēšanās. Galu galā – arī konkurenti sezonas ievaddaļā ar rezultativitāti neuguņoja. Galvenais iemesls Artjoma mazajam spēles laikam bija neregulārie treniņi. Ģimenes apstākļu dēļ. Te viņš bija ar komandu, te atkal sēdēja mājās. Un klubs pret to izturējies ar sapratni – priecīgs par to komandā neviens, saprotams, nebija, taču, ja reiz tāda lieta, tad, protams, ģimene pirmajā vietā. “Rudijs vienmēr bijis jauks gan pret komandas biedriem, gan pret medijiem, tāpēc visi pret to attiecās ar sapratni,” skaidroja kolēģis.

Viņš apstiprināja, ka, visticamāk, pēdējais piliens bija Latvijas futbolista nenokārtotais komandas iekšējais dopinga tests. Ķelnas vietējā laikraksta “Koln Stadt Amzeiger” interneta portālā uz kādu pusstundu pat bija parādījies raksts par to, ka Latvijas uzbrucējs “neesot izgājis” komandas dopinga testu. Pēc pusstundas tas raksts pazuda. Neatgriezeniski. Neatbildēts gan paliek jautājums, vai Rudņevs vienkārši neieradās uz dopinga testu tāpat kā uz treniņiem, vai tomēr ieradās, un tur kaut kas nebija lāga. Par to varot tikai spekulēt, bet iespējami esot abi varianti. Turklāt, visticamāk, nav runa par sniegumu uzlabojošu dopingu, bet gan par sportā aizliegtām vielām. Varbūt futbolists būtu lietojis kādas zāles, piemēram, deguna iekaisumam, kā dēļ uzbrucējam sezonas sākumā tika veikta deguna operācija. Bet varbūt pie vainas būs bijis kas cits.

Lai kā arī būtu, abpusēja vienošanās par priekšlaicīgu līguma laušanu ar 29 gadus vecu uzbrucēju, kurš būtu lieti palīdzējis komandai ar robiem priekšējā līnijā, turklāt ne ziemā, bet gan 29. septembrī, bija aizdomu pilns pavērsiens. Kāpēc uzbrucējs piekrita lauzt līgumu un brīvprātīgi atteicās no iespaidīgas naudas summas, kas rakstāma vismaz sešiem cipariem? Varbūt viņam ir laba sirds un viņš ir godīgs pret klubu. Tā var būt. Varbūt viņš apzinājās, ka visu tuvāko pusgadu ģimenes apstākļu dēļ būs spiests sēdēt mājās un ka par neapmeklētajiem treniņiem tik un tā lielu naudu nesaņems. Arī tā var būt. Bet varbūt viņš bija iedzinis sevi bezizejas situācijā, no kuras varēja iziet tikai divos veidos: ar godu vai negodu?

https://www.instagram.com/p/BZyb4mrju62/?taken-by=artjomrudnev

Tiek baumots, ka savu pēdējo spēli Rudņevs futbolā vēl nav aizvadījis. Parakstot vienošanos ar Ķelnes klubu par līguma laušanu, tur esot bijis arī punkts, kas aizliedz mūsu futbolistam parakstīt profesionālo līgumu līdz 2019. gada 1. jūlijam jeb datumam, līdz kuram bija spēkā esošs līgums ar Ķelnes komandu. Pēc tam viņš varot reanimēt savu karjeru, ja vien to vēlēsies. Tobrīd viņam būs vēl tikai 31 gads, un tādā vecumā viņš mierīgi vēl varētu īstenot iepriekš doto solījumu atgriezties Poznaņas “Lech” klubā, kurā savulaik spēlēja pat ļoti rezultatīvi. Vai tas tiešām notiks? Tas droši vien lielā mērā atkarīgs no viņa ģimenes apstākļiem pēc pusotra gada. Pagaidām varam droši apgalvot vien to, ka savas karjeras beigšanas paziņojumu viņš savā Instagram kontā papildināja ar pateicības vārdiem Poznaņas līdzjutējiem un klubam.

Komentāri - 1

  • neizprotami
    14/05/2018 16:03

    Vai nebija diezgan skaidrs, ka viņš karjeru beidza ģimenes apstākļu dēļ? Bija diezgan nopietnas un saprotamas problēmas, ko nevienam nevar novēlēt.

    Kāpēc pēkšņi kaut kādas dzeltenes baumas par dopinga vai narkotiku lietošanu?

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
06/12/2021 21:49

Porziņģis un Dončičs atgriezušies treniņos, latvietis cer iet laukumā jau nākamajā mačā

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Dalasas “Mavericks” līderi Kristaps Porziņģis un Luka Dončičs atgriezušies treniņos, bet latviešu basketbolists cer doties laukumā jau nākamajā mačā, atsaucoties uz galveno treneri Džeisonu Kidu…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…