Artūrs Kurucs par atteikšanos no NBA drafta, sezonas sākumu un situāciju ar izlasi

10/11/2020 16:30

Tuvojas Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) drafts. Latviešu basketbolists Artūrs Kurucs bija vienīgais basketbolists no Latvijas, kurš bija pieteicies šī gada draftam, bet pirms dažām dienām viņš oficiāli atsauca savu dalību. Sarunā ar “Sportazinas.com” Kurucs atklāj atteikšanās iemeslus, vērtē šīs sezonas sākumu un savu lomu Vitorijas “Baskonia” rindās.

20 gadus vecais cēsinieks, kura brālis Rodions spēlē Bruklinas “Nets” vienībā, šo sezonu aizvada Spānijas augstākajā līgā (ACB) un ULEB Eirolīgā “Baskonia” sastāvā. Kopumā deviņās spēlēs ACB līgā šajā sezonā, viņam vidēji nedaudz vairāk par deviņām minūtēm spēlē un gūti 1,4 punkti. Savukārt Eirolīgas turnīra piecās cīņās, laukumā pavadot vidēji trīs minūtes un 22 sekundes, punktus gūt nav izdevies.

“Iespējas iziet kaut kur ārā ir, nav tā, ka esam ieslēgti mājās. Tā kā situācija ir nopietna, tad komandā iesaka lieki nekur neiet. Tāda arī sanāk ikdiena – zāle, mājas, zāle,” par šī brīža situāciju Spānijā stāsta Kurucs.

“Sezonas sākums, manuprāt, man bija vissliktākais. Principā sāku to ar vīrusu un gandrīz visu pirmssezonu, gan augustu, gan septembra pirmo daļu, nosēdēju mājās. Bija grūti atgriezties atpakaļ iepriekšējā fiziskajā sagatavotībā. Tagad jau ir labāk, jūtos daudz pārliecinošāk un esmu atpakaļ labā formā. Turpinu strādāt, un sezona iesākusies diezgan labi,” norāda basketbolists.

“Joprojām esmu jaunākais spēlētājs komandā. Jau pēdējās sezonās tā ir ierasta situācija. Man jāsaprot tas, ka treneris no manis laukumā gribēs enerģiju. Protams, galvenais, kur treneris man uzticas, ir aizsardzība. Ar labiem momentiem un epizodēm aizsardzībā treneris sāks man vairāk uzticēties, kas ļaus arī uzbrukumā rādīt labu spēli,” analizē Artūrs.

Jau vēstīts, ka Kurucs oficiāli atsaucis dalību no NBA drafta, kas risināsies 18. novembrī. NBA jauno talantu analītiķi viņam jau labu laiku neredzēja vietu starp 60 spēlētājiem, kuri tiks izvēlēti.

“Ja godīgi, tad pašā sākumā nebija doma, ka varētu atteikties no drafta. Gaidījām vasaru, skatījāmies, cik daudz komandas būs ieinteresētas, jo, kā zināms, tad šogad nebija iespēja braukt un atrādīties klātienē. Tā būtu iespēja parādīt savus slēptos talantus un spējas, pārsteidzot komandas, un vairāk pievērst sev uzmanību.”

“Diemžēl tādas iespējas nebija, tāpēc vienīgā interese no komandām bija intervijas. Tiku intervēts ar video zvanu, kur pievērsa uzmanību manai personībai, tādā veidā cenšoties vairāk iepazīties. Interese bija salīdzinoši maza, nebija daudz komandu, ar kurām es runāju. Tā arī mēs ar ģimeni un aģentu nonācām pie lēmuma atteikties no dalības draftā,” skaidro spēlētājs.

Artūrs Kurucs

Artūrs Kurucs | Foto: “Baskonia”

Konkrētas komandas, kuras bija ieinteresētas, Kurucs nenosauc, taču atklāj, ka viņš ir pozitīvi pārsteidzis pāris interesentus, kā arī ieguvis vērtīgu pieredzi sarunās. “Manā gadījumā labākais variants būtu, ja varētu aizbraukt un atrādīties klubiem. Tad varētu parādīt to, ko varbūt no manis negaida. Domāju, ka man būtu, ko parādīt.”

“Jāskatās pēc izjūtām un sezonas. Ja treneris man uzticēsies vairāk, ja būs lielāka interese no NBA, tad kāpēc nē. Labprāt aizbrauktu un atrādītos uz vietas,” par pieteikšanos nākamā gada draftam saka Kurucs.

No Eiropas basketbolistiem augstas pozīcijas tiek prognozētas, piemēram, francūzim Kilianam Heisam, serbam Aleksejam Pokuševskim un izraēlietim Deni Avdijam.

“Ja skatāmies uz šī gada drafta eiropiešiem, tad tie, kuri prognozēs atrodas pirmajā kārtā, ir džeki, kas spēlē Eirolīgas komandās. Viņi bija efektīvi gan uzbrukumā, gan aizsardzībā un spēlēja 20 minūtes mačā. Tas būtu viens no galvenajiem iemesliem, kas arī mani draftā varētu aizvest līdz pirmajai kārtai. Man ir nedaudz citādāk, jo man ir jāizcīna sava vieta un jāpierāda sevi. Ar laiku, protams, tas var notikt, bet pagaidām tā situācija vēl nav tik spīdoša.”

Kuruca vārds nav atrodams arī starp 24 Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības spēlētājiem, no kuriem tiks izraudzīts sastāvs novembra beigās Sarajevā paredzētajām 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēm.

“Nebija nekādu sarunu par manu izsaukšanu uz izlasi. Internetā ieraudzīju kandidātu sarakstu, un es tur nebiju. Sākumā mazliet apmulsu, jo nesapratu, kāpēc tā, bet tad sazinājos ar aģentu un sapratām, ka Eirolīgas komandām ir maza iespēja mūs palaist uz izlasi. Tagad vēl sarežģītā situācija ar vīrusu, tā kā iespēju, ka varētu palīdzēt izlasei, īsti nav. Protams, labprāt un ar lielu vēlmi būtu braucis pārstāvēt Latviju, jo tas vienmēr ir gods, bet šogad diemžēl ir izvērtusies šāda situācija,” atzīst Kurucs.

“Pagājušā sezona bija ļoti pozitīva sezona, jo izcīnīju divas zelta medaļas. Arī individuāli biju paveicis labu darbu, bet, acīmredzot, tas nav pietiekami, lai tev pievērstu lielu uzmanību no NBA. Tagad jāsāk pašam spēlēt augstākā līmenī, jāiegūst minūtes ACB līgā un Eirolīgā. Jāturpina darīt iesāktais, tikai labākā līmenī, kur ir meistarīgāki pretinieki – tas arī ir tas, ko no manis sagaida,” tuvāko nākotni iezīmē basketbolists.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Artis Ate
17/09/2021 09:48

“VEF Rīga” kapteinis Ate: Iepriekšējā sezonā atmosfēra ģērbtuvē bija fantastiska, arī šogad uz to strādāsim

Latvijas basketbola kluba “VEF Rīga” kapteinis Artis Ate sarunā ar “Sportazinas.com” dalījies ar pirmajiem iespaidiem par gaidāmās sezonas komandas sastāvu, atskatījies uz pārbaudes spēļu rezultātiem, kā arī atklājis sezonas mērķus….