Artūrs Žagars: Varu konkurēt ar labākajiem Eiropas spēlētājiem savā vecumā

07/06/2018 13:45
Nokopēts

Jau vēstīts, ka talantīgais latviešu basketbolists Artūrs Žagars jūnija sākumā piedalījās Itālijas pilsētā Trevīzo gaidāmajā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) jauno talantu nometnē “Global Camp”.

Vien 18 gadus vecais Žagars tika iekļauts starptautiskās U-18 izlases sastāvā. Šī vienība nometnes ietvaros aizvadīja mačus ar divām NBA akadēmijas komandām un Austrālijas akadēmijas “The Basketball Centre of Excellence” spēlētājiem.

Žagars kopumā aizvadītajās trīs cīņās caurmērā atzīmējās ar 8,3 punktiem, bet viņa pārstāvētā starptautiskā izlase Spānijas valstsvienības galvenā trenera Serdžo Skariolo vadībā izcīnīja uzvaras visās trijās spēlēs.

Uzreiz pēc atgriešanās Latvijā, jaunais basketbolists devās uz interviju ar Armandu Puči un Valdi Valteru raidījumā Hat-trick.

“Visi mani vienaudži šajās nometnēs bija daudz spēcīgāki un atlētiskāki, nekā Spānijā, kur spēlēju jaunatnes komandā. Šis turnīrs man iedeva papildus pārliecību. Zinu, ka varu spēlēt un konkurēt ar Eiropas labākajiem spēlētājiem savā vecumā,” atklāja Žagars.

Žagars šosezon izkaroja vietu “Joventut” sastāvā, kā arī sekmīgi aizvadīja “Adidas Next Generation” turnīru jeb jaunatnes Eirolīgu – septiņās spēlēs viņa kontā vidēji bija 13,9 punkti un 6,7 rezultatīvas piespēles.

Šī bija Žagara pirmā sezona ārpus Latvijas, taču viņš atklāj, ka iejusties nebija grūti: “Es uz Spāniju aizbraucu salīdzinoši vēlā vecumā, tāpēc nebija grūti pamest ģimeni un draugus. Tomēr pirmie mēneši bija sarežģīti, jo Spānijā neviens nerunā angliski, taču vēlāk jau iemācījos Spāņu valodu.”

“Joventut” vienību Žagars izvēlējies, jo tur bijusi perfekta vide, kurā attīstīties tieši jaunajiem spēlētājiem. Basketbolists piebilda, ka visa komanda tur ir kā ģimene, kas tev jebkurā brīdī gatava palīdzēt.

Tāpat jaunais latvietis atskatījās uz pašu pirmo spēli Spānijas augstākās līgas (ACB) komandā: “Braucām ar tēti mašīnā un domāju, ka uz soliņa sēdēšu parastajās ielas drēbēs, taču pusotru stundu pirms mača treneris prasīja, vai esmu gatavs doties laukumā. Uztraukums bija liels, taču atbildēju, ka jā. Uzreiz, kā treneris pasauca mani uz maiņu, uztraukums bija zudis un varēju spēlēt brīvi.”

Šajā pirmsdrafta Trevizo nometnē kopumā piedalījās 40 talantīgākie ārpus ASV dzimušie basketbolisti. Lielākajai daļai no šiem spēlētājiem ir labas izredzes tikt izvēlētiem 21. jūnijā Bruklinā gaidāmajā NBA draftā. No latviešiem šogad draftam pieteikušies Rodions Kurucs un Rihards Bērziņš.

 

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
6.48
4.56
1.55
1.66
4.66
4.97
4.5
3.9
1.72
3.64
3.85
2.06
1.26
5.75
11.5
1.26
6.5
9.75
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām