ASV 3×3 izlase paliek pie esošā sastāva un dalībai Parīzes OS neiesaistīs NBA spēlētājus

26/03/2024 19:49
Nokopēts
ASV 3x3 basketbola izlase

Džimers Fredets, Karīms Medokss, Kenjons Berijs un Dilans Treviss pagājušajā gadā sekmēja ASV komandas kvalificēšanos Parīzes olimpiskajām spēlēm, un viņi pārstāvēs ASV Parīzes spēlēs, otrdien paziņoja ASV Basketbola federācija.

Šis četrinieks pagājušajā gadā izcīnīja sudraba medaļas Pasaules kausa izcīņā un zelta godalgas Panamerikas spēlēs. Tiek ziņots, ka tika apsvērta arī citu spēlētāju, tostarp dažu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētāju, piesaiste, taču beigās tika nolemts palikt pie jau esošā četrinieka.

“Viņi ir labākā komanda. Domāju, ka, veidojot sastāvu, jūs vēlaties labāko komandu, labākos četrus puišus, kuri dos jums vislabāko iespēju uzvarēt,” saka ASV vīriešu 3×3 basketbola izlases treneris Džo Levandovskis. “Jūs nemeklējat “zvaigžņu” komandu. Jūs nemeklējat augstākos lēcējus, ātrākos puišus. Jūs meklējat labāko komandu, puišus, kuri tik labi spēlē kopā, ka savā spēlē sasniedz citu līmeni.”

Šobrīd Parīzes spēlēm, kurās piedalīsies astoņas komandas, ir kvalificējusies Serbija, ASV un Ķīna, kas ceļazīmi uz Francijas galvaspilsētu ieguva kā pirmās trīs pasaules ranga komandas 2023.gada 1.novembrī.

Tokijas spēlēm, kurās ASV uzvarēja 3×3 basketbola sieviešu sacensībās, vīriešu komanda nekvalificējās. Otrdien paziņotajā pasaules rangā ASV aiz Serbijas ieņem otro vietu. Arī Pasaules kausa finālā amerikāņi zaudēja serbiem.

Pirmais no trim olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīriem notiks no 12. līdz 14.aprīlim Honkongā. Tajā piedalīsies arī Latvijas 3×3 basketbolisti, B grupā tikoties ar Āzijas čempioni Mongoliju, Ēģipti un Jaunzēlandi, bet A grupā cīnīsies Honkonga, Nīderlande, Austrija un Šveice. Tikai labākā no astoņām komandām iegūs ceļazīmi uz Parīzes spēlēm.

Ja šajā turnīrā Latvijas izlasei neizdosies uzvarēt, nākamā iespēja būs turnīrā, kas no 3. līdz 5.maijam norisināsies Japānas pilsētā Ucunomijā. Šeit bez latviešiem vīriešu turnīrā paredzēta Ēģiptes, Puertoriko, Mongolijas, Lietuvas, Japānas, Brazīlijas un Francijas komandu līdzdalība.

Pēdējā iespēja iegūt olimpisko ceļazīmi būs no 16. līdz 19.maijam Ungārijas pilsētā Debrecenā, šajās sacensībās vietas olimpiskajās spēlēs nopelnot trim komandām. Te Latvijas pretinieces C grupā ir Francija, Kanāda un Ēģipte. Parīzes olimpiskajās spēlēs 3×3 basketbola turnīrs vīriešiem, kurā piedalīsies astoņas komandas, notiks no 30.jūlija līdz 5.augustam.

2021.gada Tokijas olimpiskajās spēlēs par pirmo olimpisko čempioni 3×3 basketbolā kļuva Latvijas izlase, kuras rindās spēlēja Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis, Edgars Krūmiņš un Agnis Čavars.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām