ASV atspēlē 25 punktu deficītu, bet tomēr zaudē serbiem

12/09/2019 15:59

Ceturtdien Serbijas vīriešu basketbola izlase cīņā par 5.-8. vietu Pasaules kausa izcīņā basketbolā ar rezultātu 94:89 apspēlēja ASV valstsvienību.

Serbi mača gaitā atradās vadībā pat ar 25 punktu pārsvaru, kuru iekrāja pirmās ceturtdaļas beigās – 32:7. Tiesa gan amerikāņi otrajā mača nogrieznī atspēlējās un puslaika pārtraukumā devās vien ar četru punktu deficītu – 40:44.

Otrajā puslaikā turpinājās ļoti līdzīgs mačs, taču serbi prata noturēt minimālu pārsvaru.  Ceturtajā ceturtdaļā serbiem izdevās iekrāt 13 punktu pārsvaru.

Serbijas izlases rindās lielisks sniegums Bogdanam Bogdanovičam, kura kontā 28 punkti, sešas rezultatīvās piespēles un četras atlēkušās bumbas. Tikmēr Vladimirs Lučičs pievienoja 15 punktus un četras atlēkušās bumbas.

Amerikāņiem 22 punkti un četras atlēkušās bumbas Harisonam Bārnsam, 18 punktus un astoņas rezultatīvās piespēles savāca Kemba Vokers bet vēl 16 punktus un sešas atlēkušās bumbas pievienoja Kriss Midltons.

Abas izlases sākotnēji tika ierindotas starp turnīra galvenajam favorītēm, taču Serbija ceturtdaļfinālā ar 87:97 atzina Argentīnas pārākumu, bet ASV ar 79:89 piekāpās Francijai. Tādējādi ilgi gaidītais duelis notika nevis par medaļām, bet gan pusfinālā par piekto vietu.

Serbijas izlase līdz ar šo panākumu cīnīsies par piekto vietu, kur tai pretī stāsies Polijas un Čehijas dueļa uzvarētājs, bet amerikāņi mērosies spēkiem ar šī dueļa zaudētāju, lai noskaidrotu, kura valstsvienība ierindosies septītajā un astotajā pozīcijā.

Savukārt piektdien tiks aizvadītas pusfināla cīņas. Pirmajā pusfinālā Spānija cīnīsies ar Austrāliju, bet Argentīnas spēkosies ar Franciju.