ASV basketbola izlase pārbaudes spēlē pārspēj Lēmaņa trenēto Austrāliju

22/08/2019 14:58

ASV nacionālā basketbola izlase ceturtdien pārbaudes spēlē viesos ar rezultātu 102:86 (22:20, 22:23, 32:18, 26:25) apspēlēja Austrāliju.

ASV izlases pamatsastāvā izgāja valstsvienības kapteinis Kemba Vokers, Džo Heriss, Mailss Tērners, Donovans Mičels un Džeilens Brauns, bet Austrālija starta pieciniekā sūtīja Džoku Lendeilu, Aronu Beinsu, Džo Inglsu, Metjū Dellavedovu un kapteini Petiju Milsu.

Zīmīgi, ka latviešu izcelsmes austrālietis Andrejs Lēmanis, kurš ir Austrālijas izlases galvenais treneris, šajā mačā rezervē atstāja pieredzējušo Endrjū Bogutu.

Uzvarētājiem šajā mačā rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Vokers, bet 15 punktus un 14 atlēkušās bumbas pievienoja Tērners. Vēl 13 punkti Mičela kontā, bet Kails Kuzma atzīmējās ar 12 punktiem.  Savukārt Austrālijas sastāvā katrs pa 19 punktiem guva Milss un Kriss Goldings, bet pa desmit punktiem sakrāja Lendeils un Dellavedova.

Mača sākums bija mazliet haotisks un bija vērojamas vairākas kļūdas abu komandu izpildījumā. Piemēram, vienā no spēles epizodēm Losandželosas “Lakers” uzbrucējs Kuzma bumbu netīšām iemeta savā grozā, bet viens no ASV spēlētājiem savam komandas biedram uzkāpa uz kājas.

Lai arī pirmais puslaiks bija līdzīgs, amerikāņi saņēmās trešajā ceturtdaļā, ieguva lielāku vadību un to noturēja arī līdz spēles beigām.

Abas komandas atkārtoti tiksies 24. augustā, bet pēc tam līdz Pasaules kausa sākumam Austrālijai pārbaudes spēles vairs nav paredzētas. Turpretim ASV vēl 26. augustā aizvadīs pēdējo pārbaudes cīņu pret Kanādu.

Šī gada Pasaules kausa izcīņa notiks Ķīnā no 31. augusta līdz 15. septembrim. ASV sacensību ietvaros grupu turnīrā spēkosies ar Turcijas, Čehijas un Japānas komandām, bet Austrālijai būs jāaizvada mači pret Senegālu, Kanādu un Lietuvu.