ASV basketbolistes grupas līderu duelī pārspēj Ķīnu un sasniedz PK ceturtdaļfinālu

24/09/2022 11:58
ASV un Ķīnas sieviešu basketbola izlases

ASV sieviešu basketbola izlase sestdien izcīnīja uzvaru Austrālijā notiekošā Pasaules kausa mačā un iekļuva ceturtdaļfinālā. ASV basketbolistes mačā, kurā tikās divas A grupā līdz šim nezaudējušas izlases, ar rezultātu 77:63 (18:13, 26:12, 12:22, 21:16) uzvarēja Ķīnu.

Amerikānietēm rezultatīvākā ar 20 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija šīs sezonas Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) vērtīgākā spēlētāja Edža Vilsone, kura tikai nesen ieradās meistarsacīkšu norises vietā. Ķīnietēm 21 punkts bija Li Menai. ASV izlase Pasaules kausā uzvarējusi 25 mačos pēc kārtas un, ja uzvarēs arī nākamo cīņu, atkārtos rekordu, kuru sasniedza no 1998. līdz 2006.gadam. Pēdējo reizi pasaules čempionātā ASV zaudēja 2006.gada turnīra pusfinālā, atzīstot Krievijas pārākumu.

Otro uzvaru šajā apakšgrupā izcīnīja Beļģija, kas ar rezultātu 68:65 (12:11, 19:20, 18:17, 19:17) guva virsroku pār Puertoriko. Kjāra Linskensa uzvarētājām guva 24 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, bet Emma Mēsemana 12 bumbām zem groziem un 11 rezultatīvām piespēlēm pievienoja sešus punktus. Pretiniecēm ar 27 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām atzīmējās Arelja Girantesa.

Tikmēr pie pirmās uzvaras tika Dienvidkoreja, kas ar 99:66 (25:20, 20:17, 31:15, 23:14) pārspēja Bosniju un Hercegovinu. Dienvidkorejas izlasē Lēseula Kanga izcēlās ar 37 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām, kamēr pretinieču rindās Džonkvela Džounsa guva 21 punktu un izcīnīja deviņas bumbas zem groziem.

Ar trīs uzvarām trīs spēlēs A grupā pirmo vietu ieņem ASV, divi panākumi trīs dueļos ir Ķīnai un Beļģijai, pa uzvarai guvušas Dienvidkoreja un Puertoriko, bet visās trīs cīņās zaudējusi Bosnija un Hercegovina. Ceturtdaļfinālā, kas sāksies 29.septembrī, iekļūs katras apakšgrupas četras labākās izlases, bet čempiones tiks noskaidrotas 1.oktobrī. Iepriekšējā Pasaules kausā 2018.gadā triumfēja ASV basketbolistes, kuras kopumā uzvarējušas desmit no 18 turnīriem.