ASV basketbolistes triumfē Pasaules kausa izcīņā

30/09/2018 23:53
ASV basketbola izlase, Sportazinas.com

Spānijas sieviešu basketbola izlase svētdien triumfēja Pasaules kausa izcīņā.

Izšķirošajā turnīrā mačā ASV ar 73:56 (20:15, 15:12, 28:11, 12:18) pārliecinoši uzveica Austrāliju, desmito reizi triumfējot šajā turnīrā.

Rezultatīvākā spēlētāja uzvarētāju sastāvā bija Britnija Grinere, kura guva 15 punktus, bet Diāna Taurasi izcēlās ar 13 punktiem. Savukārt Austrālijas sastāvā Alana Smita guva desmit punktus.

ASV pēc pirmā puslaika bija vadībā ar astoņu punktu pārsvaru, taču trešajā trešdaļā praktiski “salauza” spēles gaitu, jo tajā guva 26 punktus, bet ielaida 11. Austrālietes gan uzvarēja noslēdzošajā trešdaļā, taču pārsvars bija pārāk maz, lai atņemtu uzvarētāju titulu amerikānietēm.

Amerikānietes šo sacensību finālā spēlēja 11.reizi un trešo reizi pēc kārtas. ASV basketbolistes trijniekā bijušas katrā Pasaules kausā kopš 1979.gada, pēdējos desmit turnīros izcīnot septiņus zeltus, vienu sudrabu un divas bronzas. Tāpat amerikānietes bijušas desmit olimpiskajās spēlēs, kurās piedalījušās, tikušas pie astoņiem zeltiem, viena sudraba un vienas bronzas.

Savukārt Austrālija Pasaules kausa finālā spēlēja otro reizi, taču šīs valsts izlasei neizdevās atkārtot 2006.gada panākumu, kad Austrālijas basketbolistes kļuva par pasaules čempionēm. Pirms četriem gadiem austrālietes Pasaules kausā palika trešās.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Spānijas izlase kļuva par bronzas medaļnieci, jo spēlē par trešo vietu ar 67:60 (15:15, 17:12, 23:16, 12:17) tika pārspēta Beļģija.

Spēles pirmā ceturtdaļa bija līdzīga, bet pēc tam Spānija ieguva nepieciešamo pārsvaru un to nosargāja līdz pat spēles beigām. Rezultatīvākā uzvarētāju sastāvā ar 17 punktiem bija Marta Šargaja, kura guva 17 punktus, bet Alva Torrensa pievienoja 15 punktus. Beļģietēm savukārt labākā punktu guvēja bija Emma Mēsemana, kuras kontā 24 punkti.

Savukārt Francija ar rezultātu 81:67 (19:27, 18:9, 24:14, 20:17) mačā par piekto vietu apspēlēja Ķīnu.

Uzvarētāju sastāvā Sandrina Gruda guva 16 punktus, bet ķīnietēm rezultatīvākā ar 16 punktiem bija Tina Šao.

Savukārt kanādietes spēlē par septīto vietu ar rezultātu 73:72 (21:17, 9:18, 19:19, 24:18) pārspēja Nigēriju, kas attiecīgi palika astotajā pozīcijā.

Uzvarētājām 17 punktus guva komandas līdere Kija Nērsa, bet Nigērijas sastāvā rezultatīvākā ar tikpat punktiem bija Atonje Njingifa.

Francijas labākais panākums Pasaules kausa izcīņā ir bijusi bronzas medaļa pašā pirmajā finālturnīrā 1953.gadā, bet ķīnietes 1994.gadā kļuva par vicečempionēm. Savukārt Spānijas labākais panākums ir 2014.gadā iegūtās sudraba godalgas.

Jau ziņots, ka sestdien spēlē par 5.-8.vietu Francija ar 84:62 sagrāva Nigēriju, bet Ķīna ar 76:71 pārspēja Kanādu, bet Spānija pusfinālā ar 66:72 piekāpās Austrālijai, kamēr ASV savā pusfināla duelī ar 93:77 apspēlēja Beļģiju.

Savukārt Latvijas izlases basketbolistes, debitējot šāda līmeņa turnīrā, neizkļuva no savas apakšgrupas, jo piedzīvoja trīs zaudējumus trīs spēlēs. Mārtiņa Zībarta trenētā komanda ar 61:64 zaudēja Ķīnai, tad ar 69:70 atzina Senegālas pārākumu, kā arī ar 76:102 kapitulēja ASV izlasei. Lai tiktu izslēgšanas spēlēs, Latvijas izlasei vajadzēja tikt starp grupas trim labākajām komandām.

Latvijas valstsvienība sacensības noslēdza 13.vietā.