ASV dominē noslēdzošajā ceturtdaļā un astoto reizi triumfē U19 Pasaules kausā

11/07/2021 20:48
Adams Millers

ASV U19 basketbola izlase šodien “Arēnā Rīga” Pasaules kausa izcīņas finālā, pateicoties lieliskam sniegumam mača izskaņā, ar rezultātu 83:81 uzveica vienaudžus no Francijas un astoto reizi tika kronēta par pasaules spēcīgāko valstsvienību U19 vecuma grupā.

ASV ir absolūti titulētākā valstsvienība U19 Pasaules kausu vēsturē. Amerikāņiem ir astoņas zelta, trīs sudraba un viena bronzas godalga, bet neviena cita komanda šajā turnīrā nav uzvarējusi vairāk par vienu reizi. Vēl U19 turnīros triumfējušas Serbija, Grieķija, Lietuva, Austrālija, Kanāda, Spānija un Dienvidslāvija.

Turnīra simboliskajā izlasē iekļuva Nikola Jovičs (Serbija), Čets Holmgrens (ASV), Zeks Īdijs (Kanāda), Viktors Vembanjama (Francija) un Džeidens Aivijs (ASV). Par vērtīgāko spēlētāju jeb MVP tika nosaukts Holmgrens.

ASV pēc spēlētām 30 minūtēm bija iedzinējos ar 59:64, taču rādīja dominējošu sniegumu noslēdzošajā ceturtdaļā un mača izskaņā guva virsroku pār savu pretinieci. Francija vēl nekad nav uzvarējusi U19 Pasaules kausā un šī varēja būt pirmā reize, kad francūži to varēja paveikt, jo iepriekš šīs valsts jauniešu komandas nebija spēlējušas arī finālos.

Uzvarētāju labā pa 16 punktiem guva Džeidens Aivijs un Kenets Loftons juniors, kurš izcīnīja arī septiņas bumbas zem groziem. 12 punktus sakrāja Adams Millers, 11 – Maikls Mailss, kuram arī sešas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles, un desmit punktus un piecas rezultatīvas piespēles – Holmgrens.

Francijas vienībā ar 22 punktiem izcēlās Viktors Vembanjama, kuram arī pa astoņām atlēkušajām bumbām un bloķētiem metieniem. Viņš spēli priekšlaicīgi beidza piecu piezīmju dēļ. 13 punktus sakrāja Luī Lesmons, 12 – Klemāns Frišs, bet desmit – Rudijs Demaī-Belo.

Jau ziņots, ka trešo vietu izcīnīja Kanāda, ceturtā palika Serbija, bet labāko piecinieku noslēdza Spānija. Latvija čempionātā savās mājās ierindojās 11. pozīcijā.