ASV futbolistes ceturto reizi kļūst par pasaules čempionēm

07/07/2019 19:59

ASV sieviešu futbola izlase svētdien ceturto reizi vēsturē triumfēja Pasaules kausa izcīņā.
Amerikānietes finālā Lionā ar 2:0 (0:0) pārspēja Eiropas čempioni Nīderlandi.

Pirmajā puslaikā ASV izlasei bija neliels pārsvars, bet vairāk nekā stundu no spēles laika turnīra favorītes nespēja gūt vārtus. Mača rezultātu 61.minūtē atklāja Megana Rapino, kura realizēja 11 metru soda sitienu, kas tika piešķirts pēc videoatkārtojuma noskatīšanās.

Astoņas minūtes vēlāk Rouza Lavelle ieraidīja otro bumbu nīderlandiešu vārtos, amerikāņu pussardzei pēc reida izdarot spēcīgu sitienu no soda laukuma robežas.

Tikmēr bronzas medaļas izcīnīja Zviedrijas futbolistes, kuras sestdien ar 2:1 (2:1) pārspēja anglietes. Zviedrija ir Latvijas izlases pretiniece 2021. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā, pēc diviem mēnešiem viesojoties Rīgā.

ASV futbolistes četros no astoņiem Pasaules kausa finālturnīriem. Iepriekšējā finālturnīrā viņas Vankūverā finālā ar 5:2 pārspēja Japānu.
Tikmēr divi tituli ir Vācijai, bet pa vienai reizei finālturnīrā triumfējusi Japāna un Norvēģija.